NEWS

Róisín Murphy zapowiada nowy album

Przedsmakiem najnowszego krążka jest właśnie wydany singiel The Universe.

8 września światło dzienne ujrzy album Hit Parade. Będzie to ósme wydawnictwo w dorobku irlandzkiej artystki. Krążek ma stanowić kulminację muzycznej przygody Róisín Murphy: od początków kariery w grupie Moloko po kolejne etapy futurystyczno-popowych dźwięków na solowych płytach.

Artystka do współpracy przy tworzeniu najnowszej płyty zaprosiła jednego z najbardziej utalentowanych producentów muzyki elektronicznej – DJ-a Koze. Na albumie znajdzie się 13 utworów, wśród nich CooCool czy The Universe.

Tracklista:

1.  What Not To Do
2.  CooCool
3.  The Universe
4.  Hurtz So Bad
5.  The House
6.  Spacetime
7.  Fader
8.   Free Will
9.   You Knew
10. Can’t Replicate
11.  Crazy Ants Reprise 
12.  Two Ways
13.  Eureka

Zapowiedzią tego, jakich dźwięków możemy spodziewać się po najnowszej płycie, jest utwór The Universe. Kawałek stanowi połączenie łagodnych gitarowych melodii, elektrycznego pianina oraz niepowtarzalnego głosu Róisín.

„Z Koze pracowaliśmy zdalnie, wysyłając sobie pomysły i utwory przez kilka lat. Studio było wyimaginowane, w przestrzeni powietrznej między Hamburgiem a Londynem. Każde z nas pracowało więc w osobistym, prywatnym miejscu. Dla mnie oznaczało to bardziej intymne podejście do pisania piosenek, zdradziłam na tym albumie swoje sekrety. Koze pozwoliło na całkowitą wolność i absolutne skupienie bez rozpraszania się moją obecnością. Zanurzył się głęboko w sobie i wierzę, że dlatego muzyka jest tak żywa. Po prostu eksploduje kolorami!”

– zdradza Róisín

To radosna płyta, nigdy nie byłam szczęśliwsza – wpływa na to życie osobiste, ale i poczucie spełnienia w pracy. To album o miłości i zmysłowości, ale także o samej muzyce i o tym, jak zawsze była dla mnie obecna. Są tu odcienie mroku, otchłani, a także radości. Jest kontemplacja śmiertelności, która ma służyć jako przypomnienie dla mnie (i być może dla ciebie, słuchaczu), aby naprawdę żyć, póki możemy.”

– dodaje artystka