NEWS

Maroon 5 z nowym singlem „Middle Ground”

Najnowszy singiel „Middle Ground” to pierwsze wydawnictwo Maroon 5 od 2021 roku. 23 maja zespół wykona piosenkę w finale „The Voice” i zaprezentuje teledysk w reżyserii Davida Dobkina.

„Middle Ground” nie przypomina dotychczasowego katalogu Maroon 5. Dźwięki akustycznej gitary i tamburynu łączą się z poruszającymi wersami Levine’a: „I need more than myself, I need light, I need life, I need what I never felt” („Potrzebuję więcej niż samego siebie / Potrzebuję światła / Potrzebuję życia / Potrzebuję tego, czego nigdy nie czułem”).
Singiel skupia się na kruchości człowieka. W pewien sposób nawiązuje do debiutu Maroon 5 z 2002 roku, „Songs About Jane”, jednak wzbogacony jest o lata doświadczeń.

Zespół kończy właśnie serię ośmiu udanych koncertów w ramach rezydentury w Las Vegas. Grupa powróci do Dolby Live! w Park MGM w lipcu.
Maroon 5 to jedna z najpopularniejszych popowych grup naszych czasów. Zespół z Los Angeles ma na koncie trzy nagrody Grammy, ponad 96 mln sprzedanych albumów, 658 mln sprzedanych singli oraz ponad 20 mld streamów na Spotify. Aż dziewięć z ich utworów zgromadziło ponad miliard streamów.
Jako pierwsi zdobyli ponad 3 mld wyświetleń teledysku na YouTubie, gdzie mają dziś ponad 20 mld wyświetleń. Grupa ma na koncie aż 32 single na liście Billboard Hot 100, z czego 26 z nich trafiło do Top 50, 15 do Top 10 (najwięcej spośród wszystkich duetów i grup w tym stuleciu) i aż 10 do Top 5 (żaden duet lub grupa nie zgromadzili tylu singli na 1. miejscu!). Aż trzy single zespołu nagrodzono diamentowymi certyfikatami. W styczniu 2023 roku utwór „Moves Like Jagger” został ogłoszony 2. najczęściej pobieraną piosenką wszech czasów.
Maroon 5 to światowy fenomen. W 2022 roku zespół wystąpił przed piramidami w Gizie. Dał także dwa wyprzedane koncerty dla stutysięcznej publiczności w Tel Awiwie oraz dla ponad 125 tys. osób w Japonii podczas wyprzedanej trasy Dome Tour, w ramach której dali dwa koncerty w Tokio i jeden w Osace.