NEWSPOLECANE

Altın Gün wystąpią w Poznaniu

Altın Gün wystąpią w Poznaniu!
Nominowany do nagrody Grammy zespół Altın Gün powróci w czerwcu do Polski! Po znakomitym koncercie na ubiegłorocznej edycji OFF Festivalu grupa wystąpi na plenerowym koncercie w Poznaniu w ramach trasy promującej ich najnowsze wydawnictwo “Aşk”
 
Altın Gün to rezydująca w Amsterdamie grupa, której wokaliści pochodzą z Turcji, a pozostali muzycy są Holendrami. Zespół powstał w 2016 roku i od tego czasu za sprawą swojej mieszanki psychodelicznego rocka, funku, synthpopu z anatolijską i turecką muzyką folkową zdobywa uznanie słuchaczy na całym świecie. Ich debiutancki album On, który ukazał się w 2018 roku, został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy w kategorii Best World Album. 31 marca premierę miał piąty album sekstetu – “Aşk”. Zespół porzuca na nim elektroniczne brzmienia, z którymi eksperymentował przy okazji wydanych w 2021 płytach  lem oraz Yol i skupia się na uchwyceniu zaraźliwej energii, którą napędza swoje świetne, hipnotyzujące występy. Na przestrzeni lat Altın Gün występowali na trasach w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz na największych festiwalach na świecie, takich jak m.in. Coachella, Lowlands, Primavera Sounds, Fuji Rock czy Iceland Airwaves.

Poznański koncert odbędzie się już 08.06 na Dziedzińcu CK Zamek o godzinie 20:00 (bramki 18:00)

Bilety dostępne na stronie WiniaryBookings.pl oraz w serwisach Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl oraz Ticketmaster Polska.