NEWS

Premiera singla i teledysku „Cudowne Lata”

Natalia Kukulska, Margaret, Mery Spolsky, Bovska i Zalia – 5 wyjątkowych i inspirujących artystek, kumulacja subtelnej czułości, zahartowanej, bezkompromisowej kobiecości, różnych historii i doświadczeń – takie jest muzyczne BABIE LATO, czyli projekt specjalny festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który usłyszymy 2 września w Poznaniu. Pod przewodnictwem Natalii Kukulskiej wokalistki połączyły siły w utworze Cudowne lata, który od dzisiaj jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych!

BABIE LATO to kolektywny projekt muzyczny realizowany w ramach festiwalu Santander Letnie Brzmienia, który zawita do 9 największych miast w Polsce. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy artystki będące nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mające swój głos poza nią. W Poznaniu, w Parku Cytadela, 2 września z BABIM LATEM zagrają Natalia Kukulska, Bovska, Mery Spolsky oraz Zalia.

 

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej, wakacyjnej zabawy z przyjaciółmi.

„Stworzenie tego projektu było dla mnie twórczym i muzycznym wyzwaniem. Powiem szczerze, choć bycie na scenie jest wielkim spełnieniem, sama chciałabym być po drugiej stronie i móc doświadczyć tego, co dla Was szykujemy!” – dodaje Natalia Kukulska.

Artystkom na scenie będzie towarzyszyć wyjątkowy, 13-osobowy skład muzyków zaproszonych do projektu, w którym oprócz ciekawego instrumentarium, znajdzie się miejsce dla DJ’a. Utwory w nowych, koncertowych aranżacjach i zaskakujących mashupach wypełnią ponad godzinny koncert, który będzie syntezą letniego chilloutu, dobrej zabawy i pozytywnej energii.

LAUREACI FRYDERYKÓW GWIAZDAMI WAKACYJNEJ TRASY

Dwudniowy festiwal Santander Letnie Brzmienia 1 i 2 września dotrze do parku Cytadela w Poznaniu. Na scenie wystąpią laureaci Fryderyków! Mrozu, który rozbił bank i otrzymał aż pięć statuetek, m.in. w kategorii Artysta Roku, Autor roku i Album Roku Pop za płytę Złote Bloki oraz Vito Bambino, który otrzymał statuetkę w kategorii „Utwór roku” za piosenkę Za daleko nagraną z Mrozem, zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty Poczekalnia.

W line-upie pojawiają się też człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Santander Letnie Brzmienia dołączy też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska, która właśnie wydała nowy studyjny album Degrengolada.

Ponadto festiwalowe sceny wypełnią koncerty, podczas których zagra plejada artystek i artystów, którzy od lat kreują muzyczne trendy i wyznaczają rozwój rodzimej sceny muzycznej: The Dumplings, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Natalia Szroeder, Paula Roma, ARS LATRANS Orchestra, Szczyl, Faustyna Maciejczuk i Daria ze Śląska.

Harmonogram Santander Letnie Brzmienia 2023:

Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła
Warszawa / 28–29.07.2023 / Błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2023 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

BILETY I KARNETY: 

REGULAR TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów: Karnet dwudniowy: 299 zł

Bilet jednodniowy: 169 zł

FINAL CALL TICKETS – dostępne do wyczerpania puli biletów:

Karnet dwudniowy: 359 zł

Bilet jednodniowy: 199 zł

Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu. Bilety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.