KONCERTYNEWS

Pierwsza edycja Symphonic Metal Nights przed nami

Pierwsza edycja Symphonic Metal Nights wraz z czterema różnorodnymi zespołami ze Skandynawii, już 20 września dotrze do krakowskiego Klub Kwadrat! To okazja, aby usłyszeć na żywo klasyki symfonicznego metalu!

Sirenia – ikona symfonicznego metalu zrewolucjonizowała swój melodyjny mrok na nowym albumie studyjnym „1977”, który ukazał się 26 maja 2023 roku nakładem Napalm Records. Kierowana przez norweskiego multiinstrumentalistę, kompozytora i autora tekstów Mortena Velanda, po ponad dwudziestu latach istnienia Sirenia nadal plasuje się w ścisłej czołówce gatunku. Podczas wrześniowego koncertu Sirenia po raz pierwszy zaprezentuje utwory z albumu „1977” oraz pozostałe klasyczne utwory, które zna każdy fan metalu symfonicznego.

Fińscy mistrzowie symfonicznego metalu Amberian Dawn przedstawią swój najnowszy album „Take A Chance – A Metal Tribute to ABBA”, który ukazał się w 2022 roku nakładem Napalm Records. Przedstawiając ABBA-Metal, zespół nie stroni od eksperymentowania z gatunkami, pozostając jednocześnie wiernym swojemu metalowemu pochodzeniu.

Dark Sarah to fińska perła melodyczno-filmowego metalu stworzona przez wokalistkę Heidi Parviainen. W ciągu dziesięciu lat i pięciu albumów studyjnych Dark Sarah zdobyła silną rzeszę fanów w Europie i USA oraz ugruntowała solidną pozycję na scenie symphonic metal i melodic metal.

REXORIA to wysokoenergetyczny heavy/power metalowy zespół ze Szwecji, znany z chwytliwych melodii, ciężkich riffów, szybkiej perkusji i połyskujących klawiszy. Z Fridą Ohlin jako frontmanką, o wybitnie mocnym, chrapliwym głosie zmieszanym z miękkim nerwem, który tworzy magię przy ciężkiej i szybkiej muzyce.