NEWS

Depeche Mode w nowym klipie do „Wagging Tongue”

Depeche Mode prezentuje piękny i intensywnie prowokujący teledysk do „Wagging Tongue”. To już druga wizualna interpretacja utworu z powszechnie uznanego 15. albumu studyjnego grupy, „Memento Mori”.
Wyreżyserowany przez The Sacred Egg pod kreatywnym kierownictwem wieloletniego współpracownika Depeche Mode, Antona Corbijna, teledysk osadzony jest w kinowym wszechświecie, w którym surowe zasady rządzące komunikacją międzyludzką są doprawdy surrealistyczne. Klip opowiada historię młodej pary z małej wioski, która dołącza do swoich sąsiadów, by wziąć udział w konfrontacyjnym rytuale. Wydarzenie przyciąga uczestników z różnych środowisk: prawników, biznesmenów, księży, policjantów, a nawet samych członków zespołu, Martina Gore’a i Dave’a Gahana.
Prowokujący do myślenia oraz wizualnie przyciągający teledysk doskonale dopełnia piosenkę. „Rolling Stone” nie bez powodu komentował, że jej „słowa mają sposób, aby utknąć w mózgu”, a Pitchfork okrzyknął go „świtem nowej dynamiki”.

„Memento Mori” to 15. album studyjny Depeche Mode – pierwszy w dwuosobowym składzie (Dave Gahan i Martin Gore) po tragicznej śmierci współzałożyciela zespołu, Andrew „Fletcha” Fletchera w 2022 roku.
Utwór „Wagging Tongue” jest punktem kulminacyjnym trasy „Memento Mori World Tour”. Tournée rozpoczęło się specjalną serią występów w północnoamerykańskich arenach. 16 maja Depeche Mode powrócił do Europy. 2 sierpnia zagra na PGE Narodowym, natomiast 4 sierpnia w krakowskiej Tauron Arenie. W sprzedaży pozostały jeszcze ostatnie bilety.
Zespół sprzedał już ponad dwa miliony biletów. Ze względu na ogromne zainteresowanie, dodano sporo nowych przystanków, w tym powrót do Ameryki Północnej jesienią. „Memento Mori World Tour” ma szansę stać się jedną z największych tras w historii.