NEWS

Dua Lipa powraca ze świata Barbie wraz z nowym singlem – Dance The Night

Od wydania „Future Nostalgii” minęły 3 lata. Dua Lipa nawet na moment nie zwolniła tempa i cały czas pracowała nad nową muzyką. Choć to nie jest jeszcze jej solowy projekt, fani artystki doczekali się nowego singla i wideoklipu piosenkarki do filmu Barbie The Movie

Miesiąc temu Dua Lipa zapowiedziała nowy rozdział w swojej karierze, wcieli się w postać Barbie syreny w nowym filmie Greaty Gerwig, Barbie The Movie. Na rzecz tego filmu powstała płyta „Barbie The Album”, wyprodukowana przez Marka Ronsona. Producent zaprosił do projektu piosenkarkę i razem stworzyli utwór , Dance The Night. Ta piosenka została utrzymana w klimacie jej ostatniej płyty „Future Nostalgia”. Muzyka pop zachęcająca do tańca i ucieczki od szarej rzeczywistości idealnie komponuje się z estetyką filmu Barbie The Movie.

W zapowiedzi teledysku Dua Lipa odtworzyła pierwszą ikoniczną scenę z zwiastuna do Barbie The Movie z stopami lalki.

Teledysk do Dance The Night wyreżyserowała Greta Gerwig. Ukazuję on kulisy pracy nad videoclipem, nie zabrakło w nim tańca i pięknych strojów. Dua Lipa i tancerki w teledysku są ubrane w nową kolekcję artystki La Vacanza, która została stworzona w współpracy z Donatella Versace dla domu mody Versace.

W teledysku dołączono sceny z filmu Barbie The Movie oraz bez pośrednie nawiązania do jego kampanii reklamowej, jak napis ” This Barbie is making a music video”. Piosenka również trafiła do najnowszego zwiastuna filmu.