FESTIWALNEWS

Sam Smith odwołuje występ na Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival 2023 rozpoczyna się już za tydzień, w przyszły piątek 2 czerwca. Wśród zapowiedzianych artystów tegorocznej edycji znalazł się Sam Smith. Niestety organizatorzy muzycznego festiwalu właśnie ogłosili, że występ piosenkarza został odwołany.

Sam Smith przebywa obecnie w trasie koncertowej Gloria The Tour, promującej swój najnowszy album zatytułowany Gloria, który został wydany pod koniec stycznia bieżącego roku. Podczas ostatniego koncertu w Manchesterze artysta wykonał zaledwie cztery piosenki i opuścił scenę. Przyczyną, jak wytłumaczył na swoim profilu na Instagramie, były problemy z jego głosem:

NA DZISIEJSZEJ PRÓBIE CZULIŚMY SIĘ DOBRZE. BYLIŚMY PODEKSCYTOWANI WYSTĘPEM W MANCHESTERZE. JEDNAKŻE, PRZY CZWARTEJ PIOSENCE POCZUŁEM SIĘ ŹLE. z moim głosem BYŁO coś NIE TAK.

Lekarze zalecili artyście odpoczynek od koncertów, ponieważ jego struny głosowe są zniszczone. Z tego powodu Sam Smith odwołał także przełożone już wcześniej, nadchodzące koncerty w Birmingham i Glasgow oraz występ na Orange Warsaw Festival.

Na ten moment organizatorzy usilnie szukają zastępstwa w miejsce piosenkarza. Poinformowali również, że osoby, które zakupiły bilety jednodniowe na pierwszy dzień muzycznego wydarzenia będą miały możliwość przełożenia go na dzień drugi, bądź dokonania zwrotu.