NEWS

Margaret prezentuje nowy singiel Tańcz głupia

Niedawno artystka świętowała dziesięciolecie swojej kariery, prezentując tym samym album MTV Unplugged, z którym na jesień wyruszy w trasę koncertową. Mimo napiętego grafiku Maggie znalazła czas na nagranie nowego materiału.

Projekty Gaja Hornby oraz Maggie Visions znacząco różnią się od stylu, do którego na początku swojej kariery przyzwyczaiła fanów Margaret. Brzmienie jej muzyki obrało hiphopowy kierunek, zahaczając tym samym o klimat R&B, czy rytmy muzyki kubańskiej. Ponadto podjęła się współpracy z Otsochodzi, Young Igim oraz założyła własną wytwórnię muzyczną. W jednym z wywiadów, udzielonych w 2019 roku, przyznała, że wstydzi się swoich dawnych popowych piosenek, takich jak Start a Fire, czy O Mnie Się Nie Martw.

Tymczasem Margaret postanowiła rozpocząć kolejne dziesięciolecie swojej pracy artystycznej gwałtownym powrotem do swoich korzeni. Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiła się zapowiedź jej najnowszego singla Tańcz głupia, który sygnalizuje, jak sama wskazuje, jej powrót do pop ery.

Utwór Tańcz głupia jest pierwszym singlem promującym nadchodzący album Siniaki i cekiny, o którego planach wydania, na przełomie 2023 i 2024 roku, artystka informowała we wcześniejszych wywiadach. Tekst i muzykę przygotowali Margaret wraz z Kacezetem, za produkcję i mix odpowiadają Bhavik Pattani oraz Rafał Smoleń, zaś reżyserem teledysku jest Alex Pak.