NEWS

Zespół Abba komentuje spekulacje na temat przyszłorocznej Eurowizji w Szwecji

Benny Andersson oraz Björn Ulvaeus odpowiadają na doniesienia dotyczące występu ABBY na Eurowizji.

Po tegorocznym zwycięstwie reprezentantki Szwecji – Loreen – w konkursie Eurowizji, w sieci pojawiły się plotki o możliwym uczestnictwie ABBY w przyszłorocznej edycji konkursu. Byłaby ku temu świetna okazja, ponieważ na 2024 rok przypada 50. rocznica wygranej ABBY w tym konkursie.

Niektórzy, spekulowali nawet, że wygrana Loreen była z góry zaplanowana i ustawiona, tak aby ABBA mogła w przyszłym roku świętować jubileusz w swojej ojczyźnie.

Niestety mamy złą wiadomość dla fanów zespołu. W jednym z wywiadów Benny Andersson zdementował plotki o powrocie na scenę.

„Ja nie chcę. A jeśli ja nie chcę, inni też nie. To samo dotyczy całej naszej czwórki. ktoś mówi „nie” – to nie”.

– mówi Andersson

„Możemy świętować 50-lecie Abby bez obecności na scenie”.

– dodaje Ulvaeus

ABBA to szwedzki zespół, w którego skład wchodzą Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad. Zadebiutowali w 1972 roku wraz z wydaniem singla People Need Love. Jednak największa popularność przyszła 2 lata później, kiedy reprezentując Szwecję z utworem Waterloo, zwyciężyli w finale 19. Konkursu Piosenki Eurowizji. Mają na swoim koncie takie hity jak Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money czy Lay All Your Love On Me.