NEWS

Nowy singiel grupy Dieth. Ellefson debiutuje w roli wokalisty!

“Walk With Me Forever”- nowy singiel Dieth –  Ellefson debiutuje w roli wokalisty!

Nowy death-thrash metalowy zespół w składzie: David Ellefson, Guilherme Miranda oraz Michał Łysejko!

Premiera nowej płyty “To Hell And Back” już 2 czerwca, 2023!

Już w najbliższy piątek, 2 czerwca ukaże się debiutancki album DIETH “To Hell And Back” (Napalm Records). Zespół tworzą: zdobywca nagrody Grammy basista David Ellefson (ex-Megadeth), szwedzki gitarzysta i wokalista nominowany do nagrody Grammy Guilherme Miranda (ex-Entombed A.D.) oraz perkusista Michał Łysejko (ex- Decapitated) .

Formacja udostępniła właśnie swój nowy singiel „Walk With Me Forever”, w którym w roli wokalisty po raz pierwszy w swojej karierze występuje basista David Ellefson. Wzruszająca ballada – której premiera odbyła się za pośrednictwem Loudwire Nights – ma szczególne znaczenie w tygodniu amerykańskiego Dnia Pamięci, ponieważ dotyczy tematu dotkliwej utraty ukochanej osoby i pamięci o niej, która daje siłę do dalszego życia.

Towarzyszący temu utworowi teledysk, przedstawia Davida Ellefsona opowiadającego historię o miłości i stracie. Video wyreżyserowane zostało przez Oskara Szramkę, a udział w teledysku wzięli znakomici polscy aktorzy: Jan Napieralski i Agnieszka Goździewicz.

Ellefson tak mówi o tej kompozycji:
„Wszyscy doświadczyliśmy straty i smutku w pewnym momencie naszego życia, a ta piosenka wyraża to uczucie, a także wdzięczność, którą znajdujemy, kiedy akceptujemy, odpuszczamy i niesiemy ze sobą piękno życia tej osoby, gdy idziemy dalej”.

Album wyprodukowany został przez DIETH, a za miks i mastering odpowiada Tomasza Zed Zalewski z Zed Studios (Chechło). Płyta reprezentuje nowe początki – muzycznie, tekstowo, jak i dla samych członków zespołu.

Tkając złowrogą nić nieubłaganego, przesiąkniętego technologią death metalu, szybkich thrash bangerów, a nawet szczycąc się pierwszym w historii wokalem Davida Ellefsona, członkowie DIETH wykroczyli poza stereotypy swoich poprzednich gatunków, aby stworzyć nieoczekiwany, dynamiczny i charakterystyczny dźwiękowy ślad.

Płyta rozpoczyna się porywającym akustycznym wstępem, a pierwszy utwór „To Hell And Back” szybko uderza morderczym death metalowym rytmem. Utwory takie jak „Dead Inside” i „Don’t Get Mad… Get Even!” pokazują nasyconą thrashem stronę DIETH, podczas gdy death metalowe hymny, takie jak „Wicked Disdain” i „The Mark of Cain” porażają potężnymi solówkami i karkołomnymi rytmami wspartymi miażdżącymi ścianami agresji.

Wyróżniający się „Free Us All” flirtuje z tempem płyty, łącząc kręte pasaże i agresję z przerywnikami opartymi na basie z psychodeliczną produkcją, a następnie „Heavy Is The Crown” – powolny grind ze stoner metalowym groovem, kołyszącym refrenem i solówką z nutą bluesa. Zamyślona, pełna mocy ballada „Walk With Me Forever” prezentuje debiut wokalny Davida Ellefsona, który śpiewa tutaj o dotkliwej stracie ukochanej osoby i jej zapamiętaniu, co daje siłę do dalszego życia.

Kończąc niezwykle pięknym utworem „Severance”, “To Hell And Back” udowadnia, że DIETH to nie tylko kolejny poboczny projekt czy „supergrupa”, ale raczej zbiorowa reinkarnacja trzech renomowanych zespołów heavy metalowych, które okiełznując własny ból i konflikty, otwierają ekscytujący następny rozdział, którego żaden fan metalu nie będzie chciał przegapić!

Lista utworów:
1. To Hell And Back
2. Don’t Get Mad … Get Even!
3. Wicked Disdain
4. Free Us All
5. Heavy Is The Crown
6. Walk With Me Forever
7. Dead Inside
8. The Mark Of Cain
9. In The Hall Of The Hanging Serpents
10. Severance

To Hell And Back dostępny będzie w następujących formatach:
-1CD Digisleeve
-1LP w kolorze czarnym
– limitowany 1LP Die Hard Vinyl (Marbled Red/Black), zawiera: opaskę na nadgarstek, haftowaną naszywkę, kartę z autografami – dostępny tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm Records w limitowanej ilości  300 sztuk
-album w wersji cyfrowej
– [Limited 1LP Die Hard Vinyl]

DIETH live:
15. – 18.06.2023 BE, Dessel / Graspop Metal Festival
06. – 08.07.2023 CZ, Velke Mezirici / Fajtfest
03. – 5.08.2023 PT, Vagos / Vagos Metal Fest
20.08.2023 FR, Carhaix / Motorcultor Festival