GALERIANEWS

Def Leppard i Mötley Crüe wystąpili w Krakowie [zdjęcia]

Def Leppard i Mötley Crüe wystąpili w Krakowie [zdjęcia]

Spotkanie legend na krakowskiej Tauron Arenie! 31 maja na jednej scenie wystąpili Def Leppard i Mötley Crüe.

Jako pierwszy z headlinerów na scenie pojawili się Kalifornijczycy. Fani Mötley Crüe czekali na ten wieczór bardzo długo. Zespół Nikkiego Sixxa po raz pierwszy odwiedził Polskę. Należy zaznaczyć, że z powodów zdrowotnych w trasę nie wyruszył Mick Mars. Gitarzysta cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, które uniemożliwiło mu granie koncertów. Obecnie zastępuje go John 5 (m. in Marylin Manson, Rob Zombie)

Krakowski koncert wypełniony był najważniejszymi utworami z dyskografii Mötley Crüe. Nie zabrakło Dr. Feelgood, Same Ol’ Situation czy Girls, Girls, Girls. Na setliście pojawił się też m.in cover utworu Blitzkrieg Bop a całość zwieńczyło Kickstart My Heart

Def Leppard

Po półgodzinnej przerwie na scenie pojawił się drugi headliner. Zespół Def Leppard podobnie jak Mötley Crüe zadbali o setlistę, która mogłaby stanowić zawartość płyty w stylu „The Best of…”. Występ otworzył utwór Take What You Want. Obowiązkowo zabrzmiały też Love Bites, Hysteria czy akustycznie This Guitar a Rick Allen wykonał fantastyczne solo na perkusji.