NEWS

Transgresja udostępniła teledysk do singla „Zgubiony w tłumie” z albumu Goliat

Transgresja udostępniła teledysk do utworu „Zgubiony w tłumie”, czwartego singla z wydanej w 2022 roku płyty „Goliat”, która została bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy. Utwór mówi o zmaganiach ze światem, w którym nasze relacje, z dnia na dzień, stają się coraz bardziej powierzchowne.

Paweł „Gwadky” Gładysz tłumaczy:

„Każdego dnia zderzamy się z rzeczywistością, w której pomimo fizycznej obecności innych ludzi, czujemy się wyobcowani i samotni. Coraz częściej chowamy się za fasadą pozorów. Chcemy przekazać, że warto próbować przeciwstawiać się tym tendencjom, odnaleźć siebie i bliskich w tytułowym “tłumie”.

Do stworzenia teledysku muzycy po raz kolejny zaprosili Aleksandra „Koprucha” Kozłowskiego z Przedmarańczy, który odpowiedzialny jest za wiele wcześniejszych klipów zespołu – m.in. „Pragnę więcej” i „Goliat”.

Marcin „Bulion” Bula:

„Współpraca z Kopruchem to każdorazowo niesamowite doświadczenie, bo jak nikt, potrafi w obrazie uchwycić istotę tego, co staramy się przekazać muzyką i tekstem. W kontraście do niektórych poprzednich produkcji, tym razem udział wzięło mnóstwo aktorów, zarówno członków naszej “Watahy” jak i profesjonalnych tancerzy z teatru Soma. Wszystkim jesteśmy arcy-wdzięczni za zaangażowanie, a efekt przerósł nasze oczekiwania”.

Transgresja jest w trakcie przygotowań do plenerowych koncertów. Najbliższe okazje, żeby zobaczyć zespół na żywo to:

17.06 – Siedlce 11.08 – Ciosaniec
23.06 – Chorzów 12.08 – Dachowa
24.06 – Łęczyca 18.08 – Świętouść
30.06 – Dąbrówno 02.09 – Dąbrowa Górnicza
07.07 – Olsztyn 29.09 – Katowice

Muzycy walczą również o szansę zagrania na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festiwal. Przywilej ten przysługuje laureatom plebiscytu Złotego Bączka.

Rajmund „Mund” Borek wspomina:

„Zeszłoroczny koncert na Małej Scenie Pol’and’Rock był niezapomnianym przeżyciem i oczywiście chcielibyśmy móc zagrać ponownie na najpiękniejszym festiwalu świata. Wszystkim, którzy oddali na nas głos obiecujemy, że na Dużej Scenie damy z siebie jeszcze więcej”.

Ostatni etap plebiscytu trwa do 19 czerwca. Głos na Transgresję można oddać pod linkiem https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-2023 (zakładka „Mała Scena”).

Ogromne podziękowania dla Teatru SOMA oraz wspaniałych Wilczyc i Wilków z Watahy Transgresji. Bez waszego zaangażowania ten klip nigdy by nie powstał: Radosław Wrona, Zofia Wrona, Katarzyna Orleańska, Anna Larysz, Arek Bujnik, Magda Bielak, Wiktoria Bielak, Aneta Siedlecka, Piotr Radom, Magda Raszewska, Paweł Skarżyński, Daria Szewczyk, Adam Kosowski, Ewelina Kosowska, Mateusz Bzdęga, Dawid Stanisz, Łukasz Polak, Paweł Piątek, Jadwiga Borzler, Mateusz Gierat, Bartosz Foryt, Mariola Byczkowska, Julia Paris, Piotr Bieniek, Agnieszka Biełka, Piotr Biełka, Bartosz Biełka, Mateusz Agustyn, Michał Plich, Marek Pydo

Teatr SOMA: Patrycja Sarnowska, Oliwier Korejwo, Patrycja Kozyra, Marceli Majczak, Natalia Mazurczak, Patryk Piotrowicz, Hanna Czupajło, Oliwia Kiecana