NEWS

Rea Garvey otwiera swoje serce w nowym singlu

Rea Garvey, który zasłynął na całym świecie jako wokalista grupy Reamonn, a od lat z wielkimi sukcesami nagrywa jako solista, prezentuje nowy singiel „Free Like The Ocean”. Utwór jest zapowiedzią szóstego albumu studyjnego artysty.

Czysta pasja, wielka odwaga, mądrość i serce, które zwraca się do słuchaczy z największą szczerością – to elementy, które sprawiają, że „Free Like The Ocean” z miejsca wpada w ucho. Dla Rea Garveya to także rozpoczęcie nowego rozdziału w karierze. Pierwszy przedsmak nowego albumu ukazuje kreatywną wszechstronność oraz otwartą głowę artysty. Charyzmatyczny wokalista i kompozytor z irlandzkimi korzeniami w przeszłości wielokrotnie poddawał ocenie samego siebie oraz społeczeństwo w swoich poprzednich dokonaniach, jednak teraz powraca do centralnego motywu swojej twórczości: miłości.
– „Free Like The Ocean” to piosenka o bezwarunkowej miłości. O tym, jak pragniemy drugiej osoby, nie próbując jej zaszufladkować – wyjaśnia Rea Garvey, który jak zwykle połączył refleksyjny tekst z charakterystyczną dla niego lekkością.
Chwytające za serce, jednak zawsze pełne nadziei i optymizmu teksty nie od dziś należą do jego znaków szczególnych. – Miłość nie daje żadnych gwarancji i zresztą nie powinna, nie ma też ścian ani siatki bezpieczeństwa. To kwestia wiary, wyrazu zaufania. Nie chcę zmieniać ludzi, których kocham – kocham ich takimi, jakimi są, a nie takimi, jakimi chciałbym, żeby byli. Darzę ich nieskrępowaną miłością, wolną niczym ocean.

Miłość ta wymaga jednak odwagi, aby pokazać się drugiej stronie dokładnie takimi, jakimi jesteśmy. Właśnie do tego zachęca nas „Free Like The Ocean” – nie tylko do darzenia nią innych, ale i wiary, że i oni zaakceptują nasze prawdziwe oblicze.
Garvey nieustannie wykracza poza granice gatunków muzycznych. „Free Like The Ocean” to dowód na to, że porywający pop rock wciąż jest jego największą siłą.
Rea napisał piosenkę z Dagiem Lundbergiem (Purple Disco Machine, Felix Jaehn, Ray Dalton). Wyprodukowali ją wspólnie z Nico Rebscherem (Zoe Wees, Alice Merton, Sarah Connor).
Rea Garvey w ramach promocji najnowszego albumu wystąpi w Polsce. Artysta wystąpi 26 listopada 2023 w Klubie Proxima w Warszawie.
Rea Garvey cieszy się ogromną popularnością w Niemczech. Ma na koncie dziesiątki milionów sprzedanych płyt, prawie miliard streamów, niezliczone nagrody i wyróżnienia (m.in. Echo, 1Live Krone, Bambi), liczne wyprzedane trasy koncertowe i długie tygodnie spędzone na listach przebojów. W dużej mierze dzięki występom telewizyjnym jako jeden z regularnych trenerów w „The Voice of Germany” i „The Masked Singer”, Rea jest dziś ulubieńcem publiczności.
W ramach własnego „The YellowJacketSession” zaprosił znanych artystów – takich jak Stefanie Heinzmann, Max Giesinger, Michael Patrick Kelly, Faye Montana, Sido, Samu Haber i Johannes Oerding – aby wystąpili z nim na żywo. Poza działalnością muzyczną, artysta jest również zaangażowany w charytatywne projekty, takie jak UNHIDE, poprzez współpracę z jego fundacją Saving an Angel (https://savinganangel.org/).