KONCERTYNEWS

Wolfheart i Before the Dawn na dwóch koncertach w Polsce!

21 listopada w Warszawie i 22 listopada w Krakowie doświadczycie trzech wcieleń melodyjnego death metalu w wykonaniu Wolfheart, Before The Dawn i Hinayana.

Najbardziej motoryczny z zestawu (niedawno zagrali na Mystic Festival!) Wolfheart promuje obecnie swój najnowszy album “King of the North”. Ich gość specjalny – gatunkowo flirtujący z gotykiem Before the Dawn wyda powrotny “Stormbringers” już 30 czerwca, a Hinayana (EP-ka “Death of the Cosmic” wyszła dwa lata temu) zaprezentuje Wam kompozycje odchylone w stronę doom metalu.

Gotowi na tyle wrażeń? Bilety na koncerty są już dostępne w sprzedaży!

WOLFHEART (Finlandia) melodyjny death metal:

Z Wolfheart nie ma miękkiej gry – to death metal z wyjątkowo dobitnie zaakcentowanymi melodiami, z dosyć intensywną ekspozycją podniosłych czystych wokali, ale nie spodziewajcie się tu delikatności. Grupa z północy Europy operuje riffami, których brzmienie i motoryka stoją w jednym rzędzie nie tylko z death, ale również z black metalem. Do tego chętnie urozmaica brutalną tkankę utworów pierwiastkami z rewirów progmetalowych, a czasami – aby zwiększyć pompatyczność i powagę muzyki – sięga także po wątki orkiestrowe. Taki właśnie jest dobrze zrobiony metal ekstremalny: ciężki, zróżnicowany i zmierzający w różne strony.

BEFORE THE DAWN (Finlandia) melodic, gothic metal:

W pewnym momencie wydawało się, że już nie wrócą z tamtego świata, bo odmeldowali się na osiem lat, ale na szczęście jest inaczej. Before the Dawn już 30 czerwca wydadzą pierwszy album od 2012 roku, a single potwierdzają, że ich sprawność jest tak samo zabójcza, jak przedtem. Ta grupa to wręcz wzorowy przykład na to, że można znaleźć wspólną wrażliwość między potężnymi tąpnięciami melodyjnego death metalu a gotyckimi lamentami opakowanymi w posępne riffy i cmentarną melodykę. Załoganci z Napalm Records są więc melancholijni, chwytliwi, a także agresywni – kąsanie równoważą wrzynającymi się w ucho melodiami i na odwrót.

HINAYANA (USA) melodyjny death/doom metal:

Hinayana to najmłodsi gracze w tym zestawieniu, ale konsekwencji w budowaniu charakterystycznego stylu mogłaby pozazdrościć im niejedna ekipa złożona z weteranów. Amerykański pięcioosobowy skład – podobnie jak Before the Dawn i Wolfheart – również porusza się w rejonach melodyjnego death metalu, ale wzbogaca go ciężkim jak tona gruzu doom metalem. Potrafią więc zanęcić majestatyczną partią solową, ale i przygnięść słuchacza do ziemi nieludzko intensywnym zwolnieniem.

Zagrają:
WOLFHEART (Finlandia) melodyjny death metal
+
Before The Dawn (Finlandia) melodic, gothic metal
Hinayana (USA) melodyjny death/doom metal

Kiedy: 21 listopada (wtorek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 22 listopada (środa) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety są już dostępne na:
SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)