NEWS

Ania Leon i Kasia Lins we wspólnym utworze – posłuchajcie “Toniesz”

Po wydaniu debiutanckiej płyty “Łezki”, świetnych koncertach w całej Polsce, obecności na listach najlepszych albumów 2022 roku oraz dwóch nominacjach do Fryderyka, Ania Leon powraca z nowym materiałem – do sieci trafił właśnie singiel “Toniesz”.

Dokładnie rok po wydaniu debiutanckiego albumu – przyszedł czas na otwarcie kolejnego, muzycznego rozdziału przez Anię Leon i Arka Koperę. Utwór “Toniesz” to pierwszy rozdział opowieści o zbrodniach, do którego artyści zaprosili Kasię Lins.

O singlu “Toniesz”, Ania Leon mówi:

“Toniesz jest o strachu i złośliwym lęku, które wytworzyliśmy na przestrzeni wieków i zakorzeniliśmy w każdej najmniejszej cząsteczce naszego ciała. Utwór opowiada o sytuacji, w której to uczucie wrze do tego stopnia, że aż wymyka się nam spod kontroli. Konsekwencje tego są bolesne i wręcz zbrodniarskie.
Strach ma wielkie oczy, a Toniesz zwraca uwagę na strach przed uczuciem, odrzuceniem, ostracyzmem. Zwraca też uwagę na strach przed brakiem akceptacji w świecie opanowanym przez „normy społeczne”. Normy, które dawno powinny być zrewolucjonizowane, a tymczasem to my toniemy w ich imię.
Czy warto walczyć o siebie, o uczucia, o miłość? Czy warto poświęcać swoje poczucie bezpieczeństwa i próbować odnaleźć się w świecie, w którym akceptacja jest wyróżnieniem?
Kto jest zbrodniarzem w tej sytuacji?