NEWS

Róisín Murphy powraca z nowym singlem “Fader” z długo oczekiwanego albumu “Hit Parade”

Róisín Murphy powraca z nowym singlem “Fader”, trzecim elementem układanki, który pochodzi z jej długo oczekiwanego albumu “Hit Parade”. Krążek wyprodukowany we współpracy z autorem muzyki elektronicznej DJ Koze ukaże się we wrześniu przynosi 13 nowych utworów, które przesuwają gatunkowe granice i zaskakują niezwykłym odczytaniem muzycznej tradycji.

Piosence “Fader” towarzyszy teledysk wyreżyserowany samodzielnie przez Róisín, który przenosi nas do rodzinnego miasta Murphy – Arklow w irlandzkim hrabstwie Wicklows. Czarno-biały obraz powstał pod wpływem klasycznych teledysków hip-hopowych z początku lat 90-tych – to realizacja wizji Róisín, która odpowiada w pełni za kreatywny wymiar każdego z jej projektów. W powstawaniu clipu irlandzkiej artyście pomogło 150 mieszkańców Arklow.

„Czułam, że potrzebuję całkowicie autentycznej przestrzeni, w której mogłabym wykonać Fader. Piosenka opowiada o życiu, śmierci i muzyce, więc wróciłem do domu, gdzie wszystko się dla mnie zaczęło. (…)Mieszkańcy Arklow sprawili, że byłam bardzo dumna. To był naprawdę jeden z najlepszych dni w życiu…” – mówi Róisín.

Krążek „Hit Parade” ukaże się 8 września nakładem wytwórni Ninja Tune.