KONCERTYNEWS

Cellar Darling wracają do Polski na dwa koncerty

Cellar Darling z Anną Murphy na czele, zaprezentuje się w Polsce już tej jesieni! Muzycy odczarowują prog metal, mieszają go udanie z folkiem, a to wszystko dzięki przygniatającym melodiom i charyzmie wokalistki, Anny Murphy (ex-Eluveitie).

Ostatnia płyta Szwajcarów to czteroletnie już “The Spell”. Podczas ich jesiennej trasy, w roli supportów zaprezentują się Iamthemorning oraz Maer.

CELLAR DARLING (Szwajcaria) prog metal, folk metal:
Szwajcarskie Cellar Darling pokazuje, że połączenie znanych elementów z różnych parafii w jeden organizm nigdy nie zawodzi. Oczywiście trzeba przygotować to należycie i w taki sposób, aby brzmieć spójnie, ale grupa z Zurychu w ogóle nie postrzega tego w kategoriach wyzwania. Zupełnie, jakby urodzili się, by grać dokładnie w tej konfiguracji gatunkowej. W jej skład wchodzą monumentalne aranżacje zaczerpnięte ze świata progresywnego, natchniony folk o metalicznej podbudowie, a nawet trochę alt-metalowej przebojowości. Do tego dochodzi charyzma i wielofunkcyjność wokalistki, Anny Murphy, która oprócz śpiewu obsługuje także klawisze oraz lirę korbową – jeden z najsmutniej i najpotężniej brzmiących instrumentów świata.
https://www.facebook.com/cellardarlingofficial
https://www.instagram.com/cellardarlingofficial/

IAMTHEMORNING (Rosja) prog rock, art rock, chamber folk, chamber pop:
Iamthemorning to zespół czerpiący ze zbliżonych źródeł, co Cellar Darling, gatunkowo też łączy ich wiele, ale muzycznie są jak dzień i noc. Ten eteryczny duet nie ucieka w mięsiste brzmienie, nie poszukuje różnych źródeł ciężaru, a zamiast tego unosi się na własnej sennej mgiełce. Marjana Semkina i Gleb Kolyadin chętnie eksplorują te bardziej uduchowione i oniryczne zakamarki prog rocka, szukają kompromisu między ambientem a folkiem i ozdabiaja to wszystko wysmakowanym popem. Prawda, że brzmi jak idealna muzyka na magiczny wieczór?
https://www.facebook.com/iamthemorningpage
https://www.instagram.com/iamthemorningband/

MAER (projekt międzynarodowy) dark folk:
Szukacie pomostu między Cellar Darling a Iamthemorning? Jeśli tak, to Maer jest… czymś kompletnie innym. Projektem zawiadują Anna Murphy i Marjana Semkina, ale muzycznie mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Najistotniejszy klucz gatunkowy w Maer to dark folk, a więc muzyka wymagająca cierpliwości – mroczna, powolna, niepokojąca. Tutaj nic nie jest oczywiste, napięcie buduje się stopniowo, z dbałością o szczegóły, choć do wybuchu nie dochodzi. To po prostu stale meandrująca fala smutku.
https://www.facebook.com/soundsofmaer
https://www.instagram.com/soundsofmaer/

Kiedy i gdzie:
19 października 2023 / Poznań, 2progi
20 października 2023 / Kraków, Kamienna12

Bilety:
https://knockoutmusicstore.pl