NEWS

PREMIERA Michał Pepol i ostatnia odsłona EPki “Kora ∞ Repryza”

Kora w coverze własnej piosenki, czyli ostatnia odsłona EPki “Kora ∞ Repryza” w singlu „Mimoza – (Ty nie – ty)”

„Mimoza (Ty – nie ty)” to czwarty i ostatni singiel promujący EP „Kora ∞ Repryza”. Piosenka jest coverem utworu grupy Maanam z 1986 roku, i to nietypowym, bo z oryginalnym wokalem Kory, której w warstwie wokalnej towarzyszy autor płyty Michał Pepol.

W sesjach nagraniowych udział wzięli także pianista Bartek Wąsik oraz perkusistka Wiktoria Bialic. Nieco chłodny i surowy rock lat 80. zamienił się w piosenkę inspirowaną tanecznym klimatem tamtych czasów, a określenie „dancing melancholy” idealnie oddaje klimat nowej wersji przeboju sprzed prawie 40 lat.

Michał Pepol, domykając czteroletni Korowy projekt i zapowiadając na finał premierę dwupłytowego albumu w wersji winylowej, zostawia nas z najbardziej piosenkową ze wszystkich piosenek na epce „Repryza”.

„Pepol wyczarował (bo inaczej tego nie można nazwać) całą płytę. Udało mu się uchwycić to, co w Korze kochali jej fani, tę charakterystyczną melancholię, tajemniczość, siłę nierozerwalnie splecioną z kruchością.” (Gazeta Wyborcza).

Premiera singla „Mimoza (Ty – nie ty)” 13 września we wszystkich serwisach streamingowych. Natomiast premiera całego albumu w wersji winylowej 15 września wydawnictwem Agora Muzyka.