KONCERTYNEWS

Letnia Scena Progresji 2023: Nie tylko muzyka, ale także sąsiedzi

Letnia Scena Progresji to nie tylko największe gwiazdy polskich i światowych scen, ale także wyjątkowa okazja do integracji społeczności lokalnej oraz dostarczania różnorodnych atrakcji dla całych rodzin. W sezonie 2023 Progresja zapewniła bogaty program aktywności skierowanych do sąsiadów, aby zapewnić mieszkańcom niezapomniane wrażenia i zachęcić ich do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych.

Odpowiadając na potrzeby okolicznych osiedli, na Plaży Progresji odbyły się między innymi dwie duże imprezy dedykowane dzieciom – Dzień Dziecka i Pożegnania Lata. Setki uśmiechniętych pociech i zadowolenie ich rodziców świadczyło o tym, jak bardzo lokalna społeczność szuka w okolicy miejsc dostępnych dla całych rodzin. Oprócz wydarzeń tematycznych, regularnie odbywały się również zajęcia jogi i garażówki sąsiedzkie, które gromadziły dziesiątki wystawców oraz setki gości poszukujących perełek. Ostatnim hitem na Letniej Scenie Progresji były cotygodniowe warsztaty plastyczne, dedykowane najmłodszym. Inicjatywa okazała się ogromnym sukcesem, czego najlepszym dowodem jest fakt, że na każdy z terminów było więcej chętnych, niż dostępnych miejsc.

„Plaża w samym środku miasta”, jak Progresja sama mówi o swoim trenie, przyciąga nie tylko rodziny z dziećmi, ale również okolicznych mieszkańców, którzy szukają codziennego miejsca na wieczorny relaks w gronie znajomych. Z wypowiedzi okolicznych osiedli jasno wynika, że takiej przestrzeni brakowało:

„W końcu mamy miejsce, w którym dzieci pobawią się na placu zabaw, a my odpoczniemy na leżakach z napojami i dobrym jedzeniem”.

„Poczułam tam namiastkę plaży. Nie ma w okolicy innego miejsca, gdzie mogę pochodzić boso po rozgrzanym piasku”.

„Tego potrzebowaliśmy – spokój, dobra muzyka i zimne drinki”.

Miniony sezon wiązał się również z zacieśnieniem współpracy pomiędzy klubem Progresja, a Urzędem Dzielnicy Wola. Po zeszłorocznych rozmowach między podmiotami, obie strony zapewniły o wspólnych działaniach na rzecz programu pro sąsiedzkiego. Dzięki temu udało się wypracować rozwiązania zmniejszające hałas i przygotować szereg bezpłatnych inicjatyw skierowanych do mieszkańców. Ich zwieńczeniem będzie impreza „Zakończenie Lata Na Woli”, za organizację którego odpowiada wspólnie Progresja i Urząd Dzielnicy. Na Letniej Scenie Progresji zaśpiewają Cyrko, Martyna Gąsek i Roxie Węgiel. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Oprócz występów muzycznych zaplanowany jest również szereg innych atrakcji dla najmłodszych.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie tu: https://www.facebook.com/events/805698871345444/