NEWS

„Lightbringer” – Rival Sons z kolejnym albumem!

2 czerwca 2023 światło dzienne ujrzał album „Darkfighter”, a już za miesiąc, 20 października dostępna będzie jego kontynuacja – krążek „Lightbringer”.

Gitarzysta Scott Holiday powiedział „Kiedy nagrywasz dwa albumy jeden po drugim w ten sposób, jest wiele rzeczy do przemyślenia. Pierwsza płyta musi mieć wystarczająco dużo mocy i opowiadać wystarczająco dużo historii, aby druga połowa wywarła jeszcze większy wpływ. Zrównoważyliśmy je energią i znaczeniem, ale kontynuacja zawsze musiała zadać większy cios. Myślę, że Lightbringer to zapewnia.”.

Wokalista Jay Buchanan dodał „Darkfighter to nowy Rival Sons, a Lightbringer to jasna definicja tego, czym jesteśmy teraz. Rozpoczęliśmy prace nad Darkfighter, ale Lightbringer to krok dalej niż osobiste innowacje i eksploracje. To idzie trochę dalej. Naprawdę wzięliśmy wszystko w swoje ręce i staraliśmy się zobaczyć, jak daleko możemy się posunąć. To była samoeksploracja, aby zobaczyć, kim byliśmy i kim będziemy teraz. Mieliśmy więcej tarć i kompromisów niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ wyodrębniliśmy samą istotę tego, dokąd powinniśmy się udać, a następnie tam pojechaliśmy.”.

Singiel zapowiadający nowy album to „Sweet Life”, który będziemy mogli usłyszeć na żywo 5 listopada w warszawskiej Stodole oraz 6 listopada w poznańskim klubie B17. Bilety dostępne na livenation.pl.

Tracklista albumu „Lightbringer”:
1. Darkfighter
2. Mercy
3. Redemption
4. Sweet Life
5. Before the Fire
6. Mosaic