KONCERTYNEWS

Joe Bonamassa wraca do Polski!

Wirtuoz gitary powraca do Polski po pięcioletniej przerwie!
Po raz pierwszy w historii występów Artysty w Polsce będzie dostępny Pakiet VIP zawierający:
– 2 miejsca w loży
– wizytę podczas próby dźwięku
– Meet & Greet z Artystą + 1 zdjęcie na parę + możliwość podpisania 2 pamiątek (przyniesione ze sobą płyty, zdjęcie etc)
– “prywatne zakupy” (dostęp do oficjalnego stoiska z wydawnictwami i gadżetami artysty przed otwarciem hali dla publiczności oraz 50% zniżki na zakupy)
Informacja dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi:
Hala „Spodek” dysponuje ograniczoną ilością miejsc dedykowanych osobom na wózkach inwalidzkich. Miejsca te nie będą dostępne w sprzedaży generalnej. Osoby zainteresowane takimi biletami proszone są o kontakt e-mailowy: delta.art.pl@gmail.com
Patronami medialnymi koncertu są:
Kwartalnik Twój Blues, Magazyn Gitarzysta i Radio Nowy Świat

* * *
Joe Bonamassa jest jednym z najbardziej znanych współcześnie muzyków blues-rockowych. Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, wielokrotnie figurował na pierwszym miejscu listy przebojów Billboardu.

Kariera pochodzącego z Nowego Jorku wirtuoza gitary rozpoczęła się od otwierania koncertów B.B. Kinga, co miało miejsce gdy Bonamassa miał zaledwie 12 lat. Od tamtego czasu dzielił sceny z artystami takimi jak Eric Clapton, Stephen Still, Derek Trucks, Warren Haynes, Buddy Guy, czy Steve Winwood. Bonamassa pokonał drogę od pozycji dziecięcej sensacji do gwiazdy światowego formatu — i nadal ewoluuje.
W swojej dyskografii ma ponad 30 albumów studyjnych i koncertowych, nagranych m.in. w duecie z wokalistką Beth Hart, czy w ramach super grupy Black Country Communion. Jest płodnym kompozytorem, który nie ustaje w poszerzaniu swoich eklektycznych horyzontów muzycznych. Regularnie pojawia się na łamach i okładkach branżowych publikacji na całym świecie, począwszy od magazynów Esquire i Parade, poprzez the Rolling Stone i American Songwriter, a także Guitar Player, Acoustic Guitar, Vintage Guitar, czy Classic Rock.
Artysta jest entuzjastą występów na żywo, a jego koncerty są jedną z najważniejszych gałęzi jego działalności. W 2018 branżowy serwis Pollstar umieścił je w zestawieniu najbardziej dochodowej sprzedaży biletów na świecie na 49. miejscu. Występuje w najbardziej kultowych obiektach koncertowych na całym świecie, jak m. in. Amfiteatr Red Rocks w Morrison, The Greek Theatre w Los Angeles, Ryman Auditorium w Nashville, The Royal Albert Hall w Londynie, Opera Wiedeńska, czy nowojorski Beacon Theater.
Bonamassa koncertuje średnio 200 dni w roku, a kiedy nie jest na scenie, przebywa w studiu nagraniowym lub sali prób, zawsze w pełni angażując się w tworzenie najbardziej ambitnej, zróżnicowanej nowej muzyki, którą nieustannie dzieli się z publicznością i fanami.
Bilety, w cenach od 250 PLN, dostępne w sprzedaży od:
– 27 września 2023 (przedsprzedaż dla członków oficjalnego fanklubu)
– 29 września 2023 (początek ogólnodostępnej sprzedaży)
Sprzedaż biletów:
www.delta.art.pl
www.biletyna.pl