NEWS

OneRepublic i Mishaal Tamer zapraszają do świata Assassin’s Creed

Przygotujcie się na niesamowitą rozgrywkę – nadchodzi Assassin’s Creed Mirage! Inspirowany grą utwór „Mirage”, stworzony przez OneRepublic i Mishaala Tamera, to pierwsza z współprac Assassin’s Creed z 50 artystami z całego świata. Premiera gry zaplanowana jest na 5 października.

Muzyka do gier z serii „Assassin’s Creed” zachwyca nie od dziś. W tym roku – za sprawą kalifornijskiej skrzypaczki Stephanie Economou – ścieżka dźwiękowa z dodatku „Dawn of Ragnarök” do „Assassin’s Creed Valhalla” zdobyła nagrodę Grammy w zupełnie nowej kategorii, stworzonej z myślą o grach wideo.
Współautorem piosenki i tekstu „Mirage” jest Ryan Tedder, songwriter i główny wokalista OneRepublic. „Mirage” zawiera sample oryginalnej ścieżki dźwiękowej skomponowanej przez Brendana Angelidesa we współpracy z Laythem Sidiqiem.

Jak mówi Ryan Tedder: – Większość ludzi tego nie wie, ale ja i mój zespół jesteśmy cichymi graczami. Od samego początku byłem wielkim fanem Assassin’s Creed. Sporo koncertowaliśmy po Bliskim Wschodzie, więc chciałem uchwycić ducha tamtego regionu i jak najlepiej odzwierciedlić lokalizację gry. Nie mogę się doczekać, aż nasi fani i fani AC usłyszą, co stworzyliśmy. To zdecydowanie jeden z tych momentów, kiedy aż musiałem się uszczypnąć!
Grupa połączyła siły z wschodzącym saudyjskim artystą Mishaalem Tamerem, który latem wspierał zespół w Europie. Tamer czerpie inspirację z różnorodnej arabskiej muzyki Lewantu, Egiptu i Zatoki Perskiej, ale i K-popu, indie rocka czy urban latino. Artysta nie kryje radości: – To spełnienie marzeń, wystąpić w jednej piosence z moimi muzycznymi bohaterami, OneRepublic, i to w ścieżce dźwiękowej do mojej ulubionej gry wideo! Jestem zaszczycony, że mogę być częścią tej wyjątkowej współpracy.
„Assassin’s Creed Mirage” to specjalna gra stworzona z okazji 15. rocznicy serii pod przewodnictwem Ubisoft Bordeau. Produkcja stanowi ukłon w kierunku gry, od której wszystko się zaczęło. Gracze wcielają się w Basima, sprytnego złodziejaszka nękanego koszmarnymi wizjami i poszukującego odpowiedzi oraz sprawiedliwości.
Skład zespołu, poza Ryanem Tedderem, tworzą także gitarzyści Zach Filkins i Drew Brown, klawiszowiec Brian Willett, basista i wiolonczelista Brent Kutzle oraz perkusista Eddie Fisher.
Debiutancki album grupy „Dreaming Out Loud” ukazał się w 2007 roku. Z wydawnictwa pochodził megaprzebój „Apologize”, który rozszedł się w 20 mln egzemplarzy. Druga płyta OneRepublic „Waking Up” (2009) przyniosła hity „All the Right Moves”, „Secrets” i „Good Life”. Kolejny album, pokryty platyną „Native”, ukazał się w 2013 roku promowany przez singiel ze szczytu amerykańskiej listy przebojów „Counting Stars” (41 mln sprzedanych egzemplarzy). Czwarte długogrające dzieło formacji „Oh My My” miało premierę w 2016 roku. Ostatni album studyjny OneRepublic, „Human”, ukazał się 27 sierpnia 2021 roku. To właśnie z niego pochodzą single „Somebody”, „Run”, „Somebody To Love”, „Wanted”, „Didn’t I”, „Better Days” i „Rescue Me”.
Niedawno zespół zaprezentował singiel „Runaway” – pierwsze nowe wydawnictwo od zeszłorocznego przeboju „I Ain’t Worried”, który znalazł się na soundtracku do filmu „Top Gun: Maverick”.
Saudyjski piosenkarz Mishaal Tamer czerpie inspirację z wielu gatunków, tworząc własny „S-pop”. To jego sposób na pokazanie swojej kultury szerszej publiczności. Latem artysta wspierał OneRepublic podczas trasy koncertowej po Europie. Jak na zapalonego gracza przystało, pierwsze piosenki nagrywał na… Xboxie 360. Teraz dołącza do twórców soundtracku najnowszej gry z jego ulubionej serii „Assassin’s Creed”.