NEWS

Måneskin triumfuje na MTV VMA

Włoski zespół Måneskin podbija świat. Grupa zaczęła właśnie trasę po Ameryce Północnej – wyprzedany koncert na Madison Square Garden to tylko wisienka na ich zwycięskim torcie.

Zwycięzcy w kategorii Najlepszy rock (jedyni nominowani artyści nowej generacji) wystąpili na gali MTV VMA z piosenką „HONEY (ARE U COMING?)”. Dali też niespodziewany występ na Times Square.
Dzięki surowemu, energetycznemu brzmieniu Måneskin przywrócił rock’n’rolla na szczyty światowych list przebojów. Victoria (bas), Damiano (wokal), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja) zaczynali wspólną działalność w 2015 roku, grając na ulicach Rzymu. Kilka lat później zwycięzcy Eurowizji podbijają świat jako jeden z najpopularniejszych rockowych zespołów nowego pokolenia.
Ostatni singiel „HONEY (ARE U COMING?)” jest najczęściej dodawanym nowym utworem w amerykańskim rockowym i alternatywnym radiu, a w Polsce z miejsca trafił na playlisty największych stacji radiowych, w tym RMF FM, Radio Zet i Radio Eska.

Przedstawiani jako „prowokacyjni wykonawcy, będący sobą bez skrupułów” oraz „ucieleśnienie światowych gwiazd rocka”, zespół dał ostry występ z nowym singlem. (…) To drugi rok z rzędu, gdy wygrali i wystąpili na VMA

Billboard

Måneskin miał zaszczyt być jednym z niewielu zespołów rockowych, który wystąpił na gali MTV VMA 2023. Włosi jak najlepiej wykorzystali ten moment, dając elektryzujący występ z „HONEY (ARE U COMING?)”, który powalił na nogi całą arenę – w tym Taylor Swift

Consequence

Måneskin stał się światową sensacją, (…) prawdopodobnie jedyną gwiazda rocka tego pokolenia wartą stadionów

NY TIMES Sunday Magazine