NEWS

Tom Odell z emocjonalnym singlem „Black Friday”

Tom Odell wkracza w nowy rozdział z emocjonalnym singlem „Black Friday”. Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Lucci Lutsky.

Odell napisał piosenkę ze stałymi współpracownikami Cityfall i Maxem Clilverdem. Produkcją zajął się razem z Cityfall. „Black Friday” to pełen zwierzeń utwór, którego brzmienie natychmiast zapada w pamięć – akustyczna gitara i melodyjne smyczki powoli przechodzą w potężne crescendo. Przejmujący tekst piosenki obnaża wrażliwość Toma: „It’s all in my head, it’s all in my mind, I’m so selfish, you’re so kind”… Teledysk doskonale oddaje jego pogoń za perfekcją.

– Napisałem tę piosenkę w moje urodziny, czyli na dzień przed zeszłorocznym czarnym piątkiem – opowiada artysta. – Jest inspirowana moim podziwem i miłością do ludzi, którzy mnie otaczają, ale i moją skłonnością do bycia niemiłym dla samego siebie. W pewnym sensie jest to miłosna piosenka. Jestem z niej bardzo dumny i mam nadzieję, że spodoba się publice.
Utwór „Black Friday” zrobił już furorę na TikToku. Poruszające filmiki stworzone do fragmentu piosenki jeszcze przed premierą singla zgromadziły ponad 65 mln wyświetleń. To nie pierwszy taki sukces Toma – w ubiegłym roku przebój „Another Love” wygenerował m.in. 4 mln filmików i 2 mld streamów. Utwór stał się symbolem protestów przeciwko wojnie w Ukrainie.
Twórczy rozwój i bezgraniczne oddanie publiczności mają szansę uczynić 2023 rok kolejnym ekscytującym rokiem w karierze Toma Odella. W sierpniu artysta zaprezentował fanom ilustrowany teledysk do „Streets Of Heaven”. Obecnie przygotowuje się do trasy po Ameryce Północnej. Podczas jesiennych koncertów fani będą mogli zakupić limitowaną koszulkę stworzoną we współpracy z Everytown (everytown.org), promującą walkę z przemocą z użyciem broni.
Urodzony i wychowany w Wielkiej Brytanii artysta ma na koncie wiele prestiżowych nagród, w tym BRIT i Ivor Novello. Jego piąty, niezwykle szczery album „Best Day Of My Life” jest najczęściej odtwarzanym albumem w jego dyskografii. Łączna liczba streamów Toma Odella przekroczyła już 3,2 mld.