NEWS

Wielki powrót Toma Walkera

Na przekór niedowiarkom, Tom Walker powraca dziś w wielkim stylu – jego najnowszy singiel „Burn” to bojowy okrzyk artysty, któremu nie straszna jest szczerość.

Tom Walker - Burn (Official Lyric Video) - YouTube

Tom Walker ma na koncie album #1, nagrodę BRIT, międzynarodowy hit „Leave A Light On”, 2 miliony sprzedanych albumów i ponad 3 miliardy streamów. Tymczasem… prawie zakończył karierę. Piosenki, które napisał w zeszłym roku poszły do kosza. Jego relacja z wytwórnią całkiem się posypała. Wyczerpany presją związaną z obecnością w social mediach i krytyką ze strony wytwórni dotyczącą ponad 130 „przeciętnych” piosenek, które napisał, wściekł się.

Właśnie odbyłem siedem dni prób, ruszyłem w trasę po Wielkiej Brytanii, a potem przez dwa tygodnie pisałem piosenki, każdego dnia harując – i tak przez wiele miesięcy. Kiedy ci nade mną chcieli przyjrzeć się piosenkom, w które włożyłem całe moje serce, całkowicie się pogubiłem. Naprawdę myślałem wtedy, że będę musiał pożegnać się z muzyką. Czułem się fatalnie. Rozgniewałem się. Mocno słychać to w «Burn». W wielu branżach, także w przemyśle muzycznym, możesz dać z siebie wszystko i poświęcić dla pracy każdy aspekt swojego życia, a i tak… to nigdy nie wystarczy.

Tom udał się do Los Angeles, aby spotkać sie z braćmi McDonough, Ryanem Daly i Castle, którzy mają na koncie współprace z Joji, Khalidem, Mimi Webb i Johnem Legendem.

Ich pasja do tego wszystkiego na nowo rozpaliła we mnie coś, czego zdawałem się nie zauważyć, że straciłem – były to ekscytacja, miłość i radość z próbowania zupełnie nowych rzeczy.

Wyniki mówią same za siebie. „Burn” to świadectwo jego umiejętności pisania piosenek w połączeniu z dynamiczną produkcją i wpadającym w ucho rytmem. Walker śpiewa, jakby zależało od tego jego życie: „Podpalcie mnie, żeby tylko patrzeć, jak… PŁONĘ”. Popchnięty do granic możliwości, Tom stworzył piosenkę o najgorszym momencie relacji z wytwórnią. Ostatecznie stała się utworem, o który chciano zawalczyć.

Tego dnia, kiedy napisałem «Burn», pomyślałem sobie: pieprzyć wszystkich, mam tego dość”, wspomina Tom. „Wyrzuciłem cały album i zdecydowałem się wrócić do tworzenia piosenek, które kocham. Piosenek, od których jeżą mi się włosy na głowie. Piosenek, od których w oku kręci mi się łza. Piosenek, które naprawdę coś dla mnie znaczą.

Odkąd podbił listy przebojów z „Leave A Light On” i „Just You And I”, Tom Walker wciąż rośnie w siłę. W 2019 roku był najlepiej sprzedającym się artystą w Wielkiej Brytanii, a w 2021 dał pamiętny występ z Kate Middleton. Księżna Cambridge dołączyła do niego na pianinie, by zagrać niezapomnianą wersję jego emocjonalnego świątecznego utworu „For Those Who Can’t Be Here”.
Tom patrzy dziś w przyszłość, nie zważając na oczekiwania.

Umarłbym za te piosenki. Czuję się tak po raz pierwszy od dłuższego czasu. Czasem musisz zignorować to, czego wszyscy od ciebie chcą, musisz być swoim własnym wsparciem.

Witajcie w nowej erze Toma Walkera – człowieka, który dobrze wie, dokąd zmierza.