NEWS

ZESPÓŁ ØRGANEK GWIAZDĄ CYKLU MTV UNPLUGGED!

Już 17 października w ramach cyklu „MTV Unplugged” wystąpi zespół Ørganek!

Bilety na koncert dostępne są pod tym linkiem:
https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/organek-unplugged

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://fb.me/e/5NzqcOM7m

Tomasz Organek, Adam Staszewski, Robert Markiewicz i Tomasz Lewandowski od 2013 roku tworzą zespół Ørganek. Dzięki swojej twórczości zyskali popularność wśród fanów oraz przychylność krytyków. Artyści otrzymali wyróżnienia za swoją działalność w postaci dwóch platynowych płyt za albumy „Głupi” i „Czarna Madonna”. Ørganek to także twórcy wspaniale przyjętego albumu „Ocali Nas Miłość”, nagranego na zaproszenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzycy mają na swoim koncie trzy statuetki Fryderyka w kategorii „ALBUM ROKU ROCK”, „PIOSENKA ROKU”, „PRODUKCJA MUZYCZNA ROKU”. Ostatni album zespołu, „Na razie stoję, na razie patrzę”, został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność, a grupa od lat występuje z powodzeniem na wszystkich najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce. Poza aktywnością muzyczną zespół od lat angażuje się w wiele akcji społecznych m.in. współtworzył „MAPĘ WSPARCIA” dla osób będących w kryzysie psychicznym we współpracy z fundacją „Człowiek”, zaangażował się w sadzenie drzew w ramach projektu „Ørganek w Nowym Świecie” oraz stworzył niezwykły projekt “ØNA” na rzecz kobiet w Polsce, za który otrzymał nagrodę “Superbohaterka” pisma Wysokie Obcasy. Tomasz Organek, lider zespołu, z sukcesami pełnił funkcję kierownika muzycznego podczas dwóch edycji festiwalu Żywiec Męskie Granie w latach 2016 i 2017 i jest laureatem wielu prestiżowych nagród artystycznych m.in. „Mistrz Mowy Polskiej”.

Koncert „MTV Unplugged Ørganek” to pewnego rodzaju zwieńczenie dekady obecności zespołu Ørganek na polskiej scenie, mocno naznaczonej tekstami, kompozycjami i osobowością Tomasza Organka. Uczestnicy wydarzenia mogą się spodziewać miszmaszu gatunków muzycznych, jazzowej sekcji dętej oraz ukochanej przez Tomasza cygański manouché rodem z międzywojennego Paryża.

“Zaproszenie do udziału w tym cyklu to niezwykła radość i wyróżnienie ze strony MTV. To również niejaki pretekst i wyjątkowa okazja do świętowania dekady działalności zespołu. Wyłączenie prądu wcale nie wyklucza dobrej zabawy i mocnych wzruszeń, wprost przeciwnie, słuchacz, widz, będzie w stanie dotknąć istoty muzyki naszego zespołu. Najbardziej jesteśmy dumni z nowych aranży, takich z pogranicza stylów, jazz, muzyka literacka, rock, manouché, trochę jest w tym jakiegoś kabaretu, może burleski – mamy nasze lata dwudzieste. Plus moda, teatr, nic tylko otwierać butelki z szampanem, grać i tańczyć do rana.” – komentuje nadchodzące wydarzenie Tomasz Organek.

Koncert „MTV Unplugged Ørganek” zostanie zarejestrowany 17 października w Teatrze Sabat w Warszawie. Pełny zapis koncertu emitowany będzie na antenach MTV Polska i Canal+.

Zespół zaplanował również akustyczną trasę koncertową, której ogłoszenie nastąpi 11.10.2023. Trasa odbędzie się w okresie styczeń – kwiecień 2024 w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w całej Polsce. Na początku roku 2024 planowana jest premiera albumu „MTV Unplugged Ørganek”, której przedsprzedaż ogłoszona zostanie w grudniu bieżącego roku.

***

O MTV UNPLUGGED:

MTV Unplugged to kultowa seria koncertów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku i od tego czasu cieszy się ogromną popularnością. Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicia Keys. Do tej pory w Polsce swoją muzykę “bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Kukulska i Lady Pank.