KONCERTYNEWS

Matylda/Łukasiewicz: “Czuły Barbarzyńca” czyli życzenia z okazji dnia chłopaka już w sieci

Są jednym z najgorętszych zjawisk na muzycznej scenie. W styczniu wypuścili pierwszy utwór, a już po kilku miesiącach grają na najważniejszych scenach festiwalowych i klubowych w Polsce. Zaczęli mocną i emocjonalną piosenką “Matka”, następnie był utwór “Zamknąć” o relacjach, w których możemy trwać lub się udusić. Kolejnymi singlami były “Mężczyźni” oraz “Nudny Rok”, wszystkie łączy jeden mianownik, mocny tekst i niebanalne linie melodyczne. Tandem Matylda/Łukasiewicz to jedna z najciekawszych propozycji muzycznych 2023r.
Z okazji dnia chłopaka w sieci ukazał się utwór “Czuły Barbarzyńca”. Po raz pierwszy wokalnie duet wybrzmiał od początku do końca głosem Radka Łukasiewicza. Jest to wzruszające wyznanie mężczyzny, próbującego poradzić sobie z presją współczesności, w której rola mężczyzny się zmienia

Co może zrobić współczesny facet, który widzi że rzeczywistość go przerasta? Może tradycyjnie wziąć się w garść i nie marudzić. Albo może się popłakać i poprosić o pomoc. Z okazji dnia chłopaka, podpowiadamy to drugie rozwiązanie – mówi zespół Matylda/Łukasiewicz.
„Czułego barbarzyńcę” zespół wykona już w niedzielę podczas Gali Nagrody Literackiej Nike, a transmisję występu będzie można zobaczyć w TVN24. Radka znamy doskonale z zespołów Pustki czy Bisz/Radex, czy Polskie Znaki ale także pisania dla innych m.in. Brodki, Artura Rojka, Piotra Zioły. Matylda to dobrze znana kreska Instagrama, która otwiera oczy i konfrontuje Polaków z tematem niewygodnym. Czy to oznacza, że w takiej stylistyce utrzyma klip do nadchodzącego utworu? W zapowiedzi, która pojawiła się na Instagramie @matylda_lukasiewicz wynika, że możemy spodziewać się czegoś zupełnie odmiennego. 

Pomimo braku wyczekiwanej przez fanów płyty, zespół ma na koncie masę koncertów, w tym letnią, festiwalową trasę koncertową. Właśnie wyruszyli w przedpremierową trasę koncertową „Preorder Tour”:

1.10 Warszawa/TVN24 – Gala Nagrody Literackiej Nike
2.10 Kraków – Teatr Variete
06.10 Opole – NCPP
19.10 Płock – POKiS
21.10 Łódź – Wytwórnia 
20.10 Wrocław – Concordia Design
28.10 Chorzów – MDK Batory
29.10 Józefów – MOK
12.11 Poznań – Blue Note
30.11 Białystok – Teatr Nie
2.12 Bydgoszcz – MCK
3.12 Warszawa – Fabryka Norblina
9.12 Konin – OSKARD
10.12 Szczecin – DK Słowianin