Bez kategorii

Dawid Podsiadło głosem motywu przewodniego Cyberpunk 2077: Widmo wolności!

Widmo wolności to utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera dodatek do Cyberpunka 2077. Takie jest też “Phantom Liberty”, odwołujące się do klasycznego dla tego gatunku motywu muzycznego, który to utwór CD PROJEKT RED i Milan Records udostępnili dziś w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej Widma wolności. Premierze “Phantom Liberty” towarzyszy również klimatyczny teledysk CGI inspirowany fabułą dodatku do gry Cyberpunk 2077.

Tytułowe “Phantom Liberty” wykonuje Dawid Podsiadło — jeden z najpopularniejszych, najbardziej utalentowanych i utytułowanych polskich wokalistów młodego pokolenia. Utwór powstał we współpracy z kompozytorami CD PROJEKT RED: i P.T. Adamczykiem (Cyberpunk: Edgerunners, Cyberpunk 2077) i Marcinem Przybyłowiczem (Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon). Całość została nagrana z udziałem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.
Posłuchaj utworu “Phantom Liberty” z oryginalnej ścieżki dźwiękowej dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności

— Dawid to wokalista jedyny w swoim rodzaju. Niesamowicie czuje emocje, które pragnęliśmy tym utworem wyrazić i ubrał je w słowa tak, jak tylko on potrafi. “Phantom Liberty” to utwór słodko-gorzki, piękny, ale też smutny, co Dawid idealnie przekazuje swoim wokalem, a my z Marcinem staramy się podkreślić pełną klasycznych dla gatunku brzmień muzyką. To był kawał ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w produkcję. Efekt końcowy to piosenka, która, mam nadzieję, jest godnym ukłonem w stronę legendarnych filmów szpiegowskich. Fantastyczne zwieńczenie tej przygody i Cyberpunka 2077, ale także naprawdę mocny utwór, który urzeknie zarówno graczy, jak i entuzjastów i entuzjastki dobrej muzyki. – powiedział P.T. Adamczyk, Senior Composer, CD PROJEKT RED.

— Praca nad utworem do Cyberpunk 2077 “Phantom Liberty” była czystą przyjemnością. Jestem odbiorcą gier wideo przez całe moje życie i nigdy bym się nie spodziewał, że robiąc muzykę kiedyś dotrę do miejsca, w którym te światy się przetną. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pasjonatom i pasjonatkom z CD PROJEKT RED za to wyróżnienie i możliwość współpracy. Sam utwór od początku miał w zamyśle realizować wizję pasującą do szpiegowskiego thrillera. Sama współpraca przebiegła bardzo gładko, wszystkie nasze propozycje podobały się obu stronom, więc wystarczyło po prostu się spotykać, rozmawiać i cieszyć efektami naszej pracy. Nie mogę się doczekać momentu, w którym usłyszę swój utwór w samej grze, to jeszcze przede mną. Mam nadzieję, że ta kolejna współpraca nie będzie naszą ostatnią. – powiedział Dawid Podsiadło, autor utworu “Phantom Liberty”.

— Współpraca z Dawidem przy “Phantom Liberty” to strzał w dziesiątkę. Zresztą nie pierwszy raz, bo już przy “Let You Down” do anime Cyberpunk: Edgerunners Dawid pokazał, że świetnie czuje klimat świata naszej gry. Więc gdy pojawił się temat stworzenia motywu przewodniego do Widma wolności, wiedzieliśmy, że to właśnie on powinien go wykonać. Słowa, które Dawid napisał, oraz jego niezwykły głos idealnie zgrały się z naszą wizją, czym ten utwór miał być: dla dodatku, Cyberpunka 2077, dla całego zespołu CD PROJEKT RED, a także, a wręcz przede wszystkim — dla graczy. Jeśli to czytasz Dawid, jeszcze raz wielkie dzięki, że po raz kolejny mogliśmy zrobić coś naprawdę potężnego. – powiedział Jan Rosner, VP of Business Development, CD PROJEKT RED.

Premierze utworu “Phantom Liberty” towarzyszy również klimatyczny teledysk, ambitnie łączący ujęcia live-action z udziałem aktorki oraz CGI. Obraz opowiada bazującą na wydarzeniach z Widma wolności historię jednej z głównych postaci dodatku — netrunnerki Song So Mi, alias Songbird — oddając klimat niebezpiecznego świata szpiegów, tajnych agentów i politycznej intrygi, w której samym środku lądują gracze podczas przygody. Klip stworzony został we współpracy ze studiem kreatywnym Juice przy udziale CD PROJEKT RED. Reżyserem teledysku jest Michał Misiński.
“Phantom Liberty” to jeden z czterech nowych utworów dostępnych w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Całość można odsłuchać w popularnych muzycznych serwisach streamingowych — pełna lista znajduje się tutaj.

— Wspaniale jest wrócić do Night City! Praca nad ścieżką do Phantom Liberty ponownie zanurzyła nas w wyjątkowym, dystopijnym świecie Cyberpunka 2077 — w tej pełnej akcji, wzmocnionej cybernetycznie, intensywnej krainie, w której muzyka podkreśla futurystyczne środowisko. Tym razem otrzymaliśmy także możliwość zbudowania, poprzez naszą muzykę, thrillera szpiegowskiego, pogłębiającego pejzaż dźwiękowy Cyberpunka 2077 dzięki konspiracyjnej atmosferze za liniami wroga, która zwiększa poczucie ciągłej niepewności i niepokoju. Partytura Phantom Liberty kładzie duży nacisk na fabułę dodatku i opisuje trudne relacje pomiędzy głównymi bohaterami. To pomaga wywołać uczucie wahania, gdy gracz nie jest w stanie odróżnić dobra od zła, prawdy od kłamstwa lub przyjaciela od wroga. – tak P.T. Adamczyk opisał pracę nad soundtrackiem.

Tracklista:
1. I’m a Netrunner
2. Force Projection
3. On the Prowl
4. Bravo Foxtrot Golf
5. Not a Plan, a Man
6. Infiltration Compromised
7. Agent Provocateur
8. Hardest to Be
9. Just Another Weapon
10. The Man In Charge
11. Apex Predators
12. You Can’t Hide From Us
13. Contra la Luna
14. Never Looking Back
15. Test of Loyalty
16. Phantom Liberty
17. Crack De Dam Down The Middle
18. Gate K9
19. Dreams Lost
Dodatek Cyberpunk 2077: Widmo wolności jest już dostępny na konsolach Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz na PC za pośrednictwem sklepów Steam, GOG i Epic Games Store, a także platformy GeForce NOW. Aby zagrać w dodatek, wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry Cyberpunk 2077. Więcej informacji na temat Cyberpunka 2077 i dodatku Widmo wolności znajduje się na oficjalnej stronie gry, Facebooku i X.