NEWS

Hunter zapowiada winylową edycję “HellWood”. Start preorderu

Już 13 października będzie miała miejsce premiera winylowej edycji czwartej płyty długogrającej Hunter, zatytułowanej “HellWood”. Album będzie wydany na podwójnym, srebrnym winylu. Pierwotnie “HellWood” ukazał się w kwietniu 2009 roku. Materiał był promowany singlami “Labirynt Fauna” i “Strasznik”. Album był nominowany do Fryderyków w kategorii Album Roku Heavy Metal.

2LP można już zamawiać pod tym linkiem: https://mystic.pl/product-pol-71589-Hunter-Hellwood-LP-SILVER.html?query_id=1

“MAMY TO!!! „HellWood” to bez dwóch zdań jedna z naszych najważniejszych płyt. I w końcu w dwupłytowej wersji winylowej!!! I jak tu się nie cieszyć??! Mamy nadzieję, że i Wam sprawi to tak dziką radość jak nam i co ważne – wygląda na taką, która godnie będzie się prezentować na naszych półkach i w gramofonach. A to przecież najważniejsze!”.

“HellWood” od momentu ukazania się zbierał bardzo dobre recenzje w najważniejszych mediach muzycznych. Krytycy i publiczność określali materiał jako najbardziej epicki, magiczny i mistyczny album Hunter. Sami muzycy sugerowali, aby płytę traktować jak “film, którego można posłuchać”.

Album został zarejestrowany w styczniu i lutym 2009 w studiach Sonus, Nemezis i Studio X. Nad produkcją czuwali Andrzej AKA Karp oraz Drak. Mix i mastering całości został powierzony Jackowi Miłaszewskiemu.

“HellWood” to blisko godzina muzyki inspirowanej ulubionymi filmami członków zespołu. Paweł Grzegorzczyk określał album jako: “parafilmową podróż do najdalszych zakamarków nie tylko Waszych snów i marzeń, ale także koszmarów i lęków. Soundtrack do filmu zwanego życiem. Filmy były jedynie punktem wyjścia do wielu rozległych, nierzadko bardzo mocnych tematów, które na niej odnajdziecie. Padło wiele nowych i bardzo ciężkich słów i dźwięków… Tak właśnie się dzieje, gdy świat baśni i fantazji przeplatający się z horrorem życia – spotykają muzykę… W warstwie muzycznej tym razem mamy niespodziankę dla fanów wszystkich naszych poprzednich płyt. Można powiedzieć, że jest to miejscami swego rodzaju synteza, nierzadko dość przewrotna synteza. Ale “HellWood” nie tylko łączy w sobie moc “Requiem”, magię “MedeiS” i ciężar “T.E.L.I.…”. Tym razem posunęliśmy się znacznie, znacznie dalej… O wiele dalej niż na wszystkich naszych poprzednich płytach razem wziętych…”

Hunter powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Wszystkie albumy grupy, począwszy od wydanego w 1995 roku “Requiem”, spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Hunter był wielokrotnie wyróżniany w najważniejszych plebiscytach i podsumowaniach muzycznych, a w latach 2004–2009 zespół był gospodarzem festiwalu Hunter Fest. Mają na swoim koncie niezliczoną ilość widowiskowych koncertów, zarówno klubowych, jak i na największych festiwalach muzycznych w kraju i zagranicą.

Poniżej kilka fragmentów ówczesnych recenzji “HellWood”:

„Po raz kolejny Hunter stanął na wysokości zadania nagrywając równy, świetnie brzmiący album pozbawiony jakichkolwiek zbędnych wypełniaczy. Dodatkowo, biorąc pod uwagę wyjątkową różnorodność stylistyczną, kilka naprawdę ciekawych melodii, nienaganny warsztat techniczny muzyków i wyjątkowy progres, jaki zespół poczynił w stosunku do “T.E.L.I…” (które przecież genialną płytą jest!) mamy kompletny obraz albumu, który ma olbrzymie szanse na uzyskanie tytułu “metalowej płyty roku 2009” – Magazyn Gitarzysta

„Utwory z “HellWood” fantastycznie oddają nie tylko stan ducha, intelektu i twórczego talentu muzyków Huntera, ale również dobitnie uzmysławiają konkurencji, jakich dźwięków i jakich słów trzeba użyć, by bezbłędnie wcelować w serca zbuntowanej polskiej młodzieży – sukces komercyjny jest tu przecież tylko kwestią czasu i nikt rozsądny wątpić weń nie może”. – Onet.pl

„Hunter pnie się do góry i gra coraz lepiej. „HellWood” to najdojrzalszy album w dorobku zespołu. Pozycja bardzo dobra i można mieć tylko nadzieję, że kolejny album Łowcy będzie co najmniej tak dobry jak ten”. – ArtRock.pl

„Hunter udowodnili, że w gatunku, którym się obracają nie mają w Polsce sobie równych. „HellWood” to płyta pełna rozmachu i nafaszerowana pomysłami, czasem może się wręcz nimi wydawać przeładowana, ale to tylko pozory, tu wszystko jest na właściwym miejscu a zespół działa jak najlepiej naoliwiona maszyna!” – RockArea

A już 6 października Hunter wyrusza na trasę koncertową, zatytułowaną „Po co nam Wolność”. Podczas koncertów (szczegóły poniżej) nie zabraknie utworów z „HellWood”.

Trasa „Po co nam Wolność? 2023:

06.10 – HUNTER + Prosecutor / Lublin / Radio Lublin / 06.10.2023
07.10 – HUNTER + Alcoholica / Łódź / Scenografia / 07.10.2023
13.10 – HUNTER + Hart / Świdnica / Klub Bolko ŚOK / 13.10.2023
14.10 – HUNTER + Batna / Kraków / Kwadrat / 14.10.2023
20.10 – HUNTER + Distant Dream / Gdynia / Podwórko.art / scena Ucho / 20.10.2023
21.10 – HUNTER + Hellproof / Poznań / 2progi / 21.10.2023
22.10 – HUNTER + Hart / Toruń / Lizard King / 22.10.2023
26.10 – HUNTER + Batna / Wrocław / Stary Klasztor / 26.10.2023
27.10 – HUNTER + Batna + Hellhaim / Warszawa / Progresja / 27.10.2023
28.10 – HUNTER + Batna / Skarżysko-Kamienna / Semafor / 28.10.2023
03.11 – HUNTER + Cronica / Rzeszów / Pod Palmą / 03.11.2023
04.11 – HUNTER + Cronica / Zabrze / CK Wiatrak / 04.11.2023
10.11 – HUNTER + Klangor / Zielona Góra / Kawon / 10.11.2023
11.11 – HUNTER + Klangor / Szczecin / Kosmos / 11.11.2023