KONCERTYNEWS

LP ujawnia “Love Lines”, najnowszy album studyjny

Miltiplatynowa, śpiewająca, pisząca teksty i obdarzona nieprzeciętnym głosem LP zaprezentowała swój najnowszy album studyjny. „Love Lines” to głębokie i refleksyjne spojrzenie na doświadczenia życiowe LP, w tym jej relacje z miłosnymi partnerami, rodziną i samą sobą, stworzone z głęboką szczerością i ponadczasowym podejściem muzycznym nawiązującym do przeboju „Lost on You”, który zapewniły LP światowe uznanie.

W dniu premiery albumu, LP miała premierę teledysku do piosenki „Dayglow” nakręconego w Pradze podczas corocznego festiwalu Pride. Reżyser Juan David Salazar uchwycił elektryzującą energię 70-tysięcznego tłumu na tle zabytków średniowiecznego miasta. Władze Pragi i organizatorzy festiwalu zapewnili Salazarowi nieograniczony dostęp do wszystkich lokalizacji, umożliwiając mu uchwycenie niezapomnianych przeżyć tłumów zgromadzonych w historycznych punktach miasta. Klip oddaje istotę Dumy: miłość, akceptację i celebrację własnej tożsamości.

„Teledysk do „Dayglow” może być najbardziej radosną rzeczą, jaka mi się kiedykolwiek przydarzyła” – deklaruje się LP. „Być może będę musiała pojawić się tam jeszcze raz! Byłam bardzo podekscytowana możliwością dobrej zabawy i bycia częścią Pride w jednym z moich ulubionych i jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, w Pradze!”

„Chcę podziękować całej społeczności praskiego Pride Festival za przyjęcie mnie z tak otwartymi, pełnymi miłości ramionami. Możliwość pokazania się w tym klipie była dla mnie zaszczytem! Wiem, że radość i pozytywne emocje zostaną przyjęte tak, jak powinny, a miłość będzie zaraźliwa także dla społeczności globalnej.”

LP, której globalna pozycja artystyczna pozwala na własne oczy zobaczyć dyskryminację osób LGBTQ na całym świecie, wykorzystuje wideo „Dayglow”, aby podnieść świadomość na temat równości małżeńskiej w Czechach. Firma Vodafone, która współpracowała z LP przy tworzeniu wideo, niedawno wezwała czeski rząd do przyjęcia przepisów dotyczących równości małżeństw.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy LP będzie promować „Love Lines” na całym świecie, rozpoczynając jesienią tego roku w Ameryce Północnej. W lutym wyruszy do Europy Wschodniej i Zachodniej, gdzie trasa koncertowa potrwa do końca marca, dwukrotnie docierając do Polski (2 marca w Warszawie i 5 w Krakowie). Podczas tournee LP wystąpi w ogromnych salach koncertowych, w tym na warszawskim Torwarze (6100 miejsc), arenie Oslo Spektrum w Norwegii (7000), O2 Universum w Pradze (5000), Žalgirio Arena w Kownie na Litwie (6500), Budapest Arena w Budapeszcie (7000), Apollo w Londynie (4100) i wielu innych. Lista europejskich koncertów znajduje się poniżej.

***

Miltiplatynowa LP podbiła świat w 2017 piosenką „Lost On You”, która osiągnęła pierwsze miejsce na listach przebojów w 18 krajach. Od tego czasu miała ponad 3 miliardy odsłuchań na szeregu platform streamingowych i występowała na wyprzedanych koncertach w ponad 150 miastach na całym świecie. I chociaż jej urzekające i wybuchowe występy zachwycają publiczność wszystkich kultur, języków i środowisk, pisanie tekstów pozostaje rdzeniem artystycznej ekspresji LP. „Tworzenie piosenek jest dla mnie sposobem na dotarcie do centrum mojego własnego świata i znalezienie oryginalności, której zawsze potrzebowałam” – wyjaśnia LP. I rzeczywiście – rozpoznawalność w świecie muzyki LP zdobyła będąc autorem tekstów dla gigantów popu, w tym Rihanny, Christiny Aguilery i Celine Dion. Swój siódmy solowy album, Love Lines, wydała 29 września.

LP NA KONCERTACH W EUROPIE 2024

LUTY

24 – Stockholm, Sweden – Annexet
25 – Oslo, Norway – Spektrum
28 – Copenhagen, Denmark – Black Box
29 – Berlin, Germany – Columbiahalle

MARZEC

1 – Prague, Czech Republic – O2 Universal
2 – WARSAW, POLAND – TOWAR
4 – Kaunas, Lithuania  – Žalgirio Arena
5 – KRAKOW, POLAND – STUDIO
6 – Vienna, Austria – Gasometer
7 – Budapest, Hungary – Papp László SportAréna
8 – Munich, Germany – Theaterfabrik
9 – Lausanne, Switzerland – Metropole
10 – Zurich, Switzerland – Xtra
12 – Rome, Italy – Auditorium Parco della Musica
13 – Milan, Italy – Alcatraz
16 – Paris, France – Olympia
17 – Luxembourg City, Luxembourg – Den Atelier
19 – Uthrect, Netherlands – Ronda
20 – Brussels, Belgium – La Madeleine
22 – London, UK – Eventim Apollo

LOVE LINES – LISTA UTWORÓW

Premiera nakładem BMG

 1. Golden
 2. Wild
 3. Dayglow
 4. Long Goodbye
 5. Love Lines
 6. Hola
 7. One Like You
 8. Love Song
 9. Big Time
 10. Blow
 11. Burn it Down
 12. Hold the Light