NEWS

Przełomowy „Loose” Nelly Furtado ukaże się na winylu

Wydany w czerwcu 2006 roku mistrzowski trzeci album Nelly Furtado już 1 grudnia ukaże się na podwójnym winylu! To właśnie z „Loose” pochodzą takie przeboje jak „Promiscious (feat. Timbaland)”, „Say It Right” czy „Maneater”.

Nelly Furtado - Loose 2LP Red-White Vinyl
Album „Loose” to już międzynarodowa sensacja – dotąd sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy. Teraz fani będą mogli zakupić go w dwóch wariantach: na standardowym podwójnym czarnym winylu oraz w limitowanej czerwono-białej wersji. Dennis „Roc” Jones niedawno wykorzystał oryginalne pliki do stworzenia naprawdę wyjątkowej re-edycji.
Fenomenalny „Loose” poszerzył zasięg kanadyjskiej artystki zarówno pod względem twórczym, jak i komercyjnym. Nelly Furtado wymknęła się gatunkom – na płycie zawarła całą gamę elementów muzyki dance, wpływów reggaeton i R&B oraz hip-hopowych beatów.
Wyprodukowany głównie przez Timbalanda i Danję z Nisanem Stewartem, Lesterem Mendezem, Rickiem Nowelsem i samą Furtado, „Loose” jest pełen hitów. Słychać to w „Do It”, ale i balladzie „In God’s Hands” czy wzruszającym „Te Busque” z gościnnym występem Juanesa. Jeśli ktokolwiek wcześniej w nią wątpił, to każda z 12 piosenek na płycie stanowiła dowód, dlaczego Nelly Furtado stała się międzynarodową gwiazdą.
Co ważne, nowa wersja albumu zostanie wzbogacona o bonusowy utwór – hiszpańskojęzyczną wersję „Te Busque” z Juanesem.
Siłę „Loose” odzwierciedlają jego wyniki na międzynarodowych listach przebojów. Album zasiadł na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200, ale i w rodzinnej Kanadzie oraz na dziesięciu innych rynkach – w tym w Australii, Irlandii i Niemczech. Do pierwszej dziesiątki dotarł aż w 14 innych krajach. Krążek pokrył się 3x platyną w USA i UK, 6x w Kanadzie oraz 5x w Niemczech i Szwajcarii.
Utwór „Promiscious” zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Hot 100 w USA, a także w jej rodzinnej Kanadzie i Nowej Zelandii. Sukcesem cieszył się też „Say It Right”, który wspiął się na szczyt w dziesięciu krajach poza USA – tam osiągnął ten sukces na aż czterech listach, w tym Billboard Hot 100. Tymczasem „Maneater” zajął 1. miejsce na liście Dance Club Songs (USA) i listach singli w UK i Kanadzie. Nie można tu pominąć „Do It” i „In God’s Hands” – w Kanadzie obie piosenki uplasowały się na 11. miejscu.

Tracklista:
Side 1
1. Afraid (feat. Attitude)
2. Maneater
3. Promiscuous (feat. Timbaland)
Side 2
1. Glow
2. Showtime
3. No Hay Iqual
Side 3
1. Te Busque (feat. Juanes)
2. Say It Right
3. Do It
Side 4
1. In God’s Hands
2. Wait For You
3. All Good Things (Come To An End)
4. Te Busque – Spanish Version (feat. Juanes)
*bonusowy utwór