FESTIWALGALERIANEWSRELACJE

Rawa Blues Festival – [zdjęcia] cz.2

Tegoroczne koncerty na głównej scenie Rawa Blues Festival podzielono na trzy części. Druga z nich została została zatytułowana Rock’n’Roll Set.

Po koncertach laureatów konkursu i pierwszych zaproszonych gości nadszedł czas na drugą część festiwalu. Na tegorocznej Rawie przewidziano występny nie tylko zespołów typowo bluesowych ale także pokrewnych tego gatunku.

Boogie Boys

Ich obecność w line-up’ie jest każdorazowo gwarancją świetnego show. Nie mogło być inaczej podczas tegorocznej Rawy. Boogie Boys świętujący właśnie swoje XX-lecie oraz wydanie nowej płyty pojawili się na scenie w towarzystwie sekcji dętej. Nie zabrakło charakterystycznej zabawy w wykonaniu zespołu!

Restless

O godzinie 17:40 przyszedł czas na pierwszych gości z zagranicy. Restless to przedstawiciele nurtu rockabilly. Występ okazał się świetną kontynuacją klimatu nadanego przez Boogie Boys.

Shakin' Dudi

Jako trzeci na scenie pojawił się zespół dyrektora festiwalu Irka Dudka. Shakin’ Dudi na stałe wpisał się do kanonu najważniejszych bandów w Polsce. Na stetliście nie zabrakło takich utworów jak Au, sza la la czy Za 10 Trzynasta. Niesamowicie energetyczny występ był świetnym zakończeniem II część koncertów na dużej scenie.