NEWS

Sarsa i Piotr Rogucki we wspólnym utworze

6 października, w dzień premiery albumu *jestem marta, artystka zaprezentowała kolejny singiel promujący jej najnowsze wydawnictwo.

Wyczekiwany krążek, przedstawiający Sarsę w nowej odsłonie, promował wcześniej 5-częściowy utwór Prolog 5 minut oraz single, wśród których znalazł się księżyc oraz balet, gdzie gościnne pojawił się Zdechły Osa. Tym razem artystka zaprezentowała jprdl, czyli duet, w którym dołączył do niej Piotr Rogucki!

Już przed premierą artystka wyznała, że nowy singiel jest szczególnie ważną piosenką dla najnowszej płyty. Nic dziwnego – jprdl już w samych zapowiedziach prezentował się jako mocny utwór. Przejmujący przekaz, opowiadający o współczesnym świecie iluzji i odnalezieniu w nim samego siebie, dopełnia teledysk, do którego inspiracją był performance Mariny Abramović o nazwie Rest Energy.

Ten utwór jest o moich przemyśleniach na temat iluzji świata, sposobie myślenia i ogólnie o sensie życia, który przekazuje nam system i w który po pierwsze wierzymy, a po drugie jesteśmy w tym tak głęboko, że praktycznie od pokoleń nie jesteśmy w stanie wyjść z tej bańki. Czasami, gdy chcemy złamać ten program okazuje się, że tworzymy następny – kolejną iluzję. Gdzie zatem szukać źródła, czyli prawdy? Może się okazać, że balans i „prawda” jest w nas, a nie w świecie zewnętrznym – Sarsa o najnowszym singlu

Jprdl oraz pozostałe utwory z najnowszego albumu artystki będzie można usłyszeć już tej jesieni podczas zbliżającej się trasy koncertowej Sarsy. W ramach trasy *jestem marta artystka wystąpi w pięciu polskich miastach: Krakowie, Gdańsku, Opolu, Wrocławiu i Warszawie.