KONCERTYNEWS

“EROTIK ERA” – nowy album Mery Spolsky już w przedsprzedaży!

Mery Spolsky wkracza w nową erę, zapowiadając swój trzeci, studyjny album! “EROTIK ERA” od dziś dostępna jest w przedsprzedaży, a premiera odbędzie się 10 listopada. Taneczna i odważna “SUKA” oraz “MARIA PRZED OŁTARZEM” – utwór o oczekiwaniach wobec kobiet, to dwie zapowiedzi tego krążka, które najlepiej pokazują, czego możemy się spodziewać.

Opis albumu:

Trzecia płyta Mery Spolsky to „EROTIK ERA” – opowieść o niezależności, miłości do siebie i oda do własnego ciała. To elektroniczny soundtrack do wytańczenia wstydu, tabu i presji, jakie nakłada na nas społeczeństwo.

Rozpoczynając trzydziesty rok swojego życia, artystka do albumu „EROTIK ERA”dołącza także ten manifest:
– Chce mi się wszystkiego! Będę tańczyć nago na kanapie do szybkiego techno. Będę uśmiechać się do nieznajomych ludzi. Od uśmiechania pojawią mi się pierwsze zmarszczki, które zacznę w sobie lubić. Niedługo skończę trzydzieści lat i wyprowadzę swoje ciało na miasto. Wierzę, że znajdę tam swoją miłość. Przede wszystkim do samej siebie. Chcę dotykać, tańczyć, śpiewać, krzyczeć, płakać i być! A chęć do bycia jest najważniejsza. Więc jeśli mi się zachcę, to będę kujonką, wariatką, suką, dewiantką, gosposią, furiatką, heterą i matką, złośnicą, księżniczką, modliszką, mimozą, punkówą, hotuwą, brzydalą i lalką, idiotką, megierą, cnotką, palantką, okularnicą, pijaczką, diablicą, żoną fatalną, femme idealną, królową, słabą i silną. Niech nikt mi tego nie zabiera! Jestem in my EROTIK ERA i chce mi się wszystkiego! A Tobie?

Album powstał ponownie we współpracy z producentem No Echoes. Artyści podczas pracy inspirowali się brzmieniami Moderat, Justice, Kraftwerk czy Daft Punk.

Na płycie w wersji fizycznej artystka zamieściła kilka słów komentarza do każdego z utworów.

Tracklista:
1. YOUR ORGASM IS MY RELIGION
2. MARIA PRZED OŁTARZEM
3. SUKA
4. SKORPION
5. POLSKIE CHŁOPAKY
6. LATEKS
7. DISKO IN MY PUSSY
8. EROTIK ERA
9. PLAYBOY
10. SMUTASY I KUTASY

Link do preorderu “EROTIK ERA”:
https://www.sklepzmuzyka.pl/EROTIK_ERA_CD

Artystka zapowiedziała już także EROTIK ERA TOUR, czyli trasę koncertową, w ramach której odwiedzi największe polskie miasta. Mery Spolsky ze swoim powiększonym o perkusje składzie zagra promujące nowy materiał – „SUKA” i „MARIA PRZED OŁTARZEM” oraz premierowo pozostałe utwory z nadchodzącej płyty. Nie zabraknie także ulubionych przez Ludzi Spolsky hitów z poprzednich albumów „Miło było Pana poznać” i „Dekalog Spolsky”.

EROTIK ERA TOUR:
14.11 – Katowice P23
16.11 – Gdańsk Stary Maneż
25.11 – Kraków Studio
29.11 – Poznań Tama
01.12 – Wrocław Stary Klasztor
08.12 – Białystok Zmiana Klimatu
09.12 – Lublin Studio im. Budki Suflera
12.12 – Warszawa Stodoła

Łapcie szybko bilety, bo to naprawdę gorący towar 🔥
Link: https://meryspolsky.tix.to/EROTIKERATOUR

Fot. Adam Słaboń