NEWS

Motörhead: niepublikowana wersja ‘One Track Mind (Live at Hull City Hall)’

BMG w 40. lecie wydania szóstego albumu zespołu Motörhead “Another Perfect Day” wypuści wersję deluxe tego albumu w postaci 2LP i 2CD. Ta wersja deluxe albumu ukaże się 3 listopada. A dziś to wydanie promuje utwór ‘One Track Mind (Live at Hull City Hall)’, który znajdzie się na tym wydaniu – na drugiej, dodatkowej płycie z nigdy nie wydanym koncertem z 1983 roku.

Motörhead wydał w 1983 roku swój szósty studyjny album “Another Perfect Day”, a jego premierę oraz odbiór zaburzyła wówczas informacja o rozpadzie ‘klasycznego’ składu grupy. Z Motörhead odszedł Eddie ‘Fast’ Clarke i zastąpił go gitarzysta Thin Lizzy Brian ‘Robbo’ Robertson. Dla fanów był to szok i stąd jej wydanie spotkało się z kontrowersyjnym przyjęciem.

Zmieniło się brzmienie grupy. Lemmy określił muzykę Motörhead z ery “Another Perfect Day” jako ‘musicalową’. Według wielu zespół zastąpił na niej swoją nieokrzesaną dzikość, utartymi rockowymi schematami.

Dlatego po 40 latach od swojego wydania płyta zasługuje na ponowne przesłuchanie w oderwaniu od kontekstu ówczesnej kontrowersji, którą wywołała. Wersje deluxe (2CD i 3LP) wzbogacone będą o nigdy niepublikowany koncert Motörhead z 1983 roku, do płyt dołączona będzie pokaźna książeczka z historia powstania albumu i wieloma niepublikowanymi zdjęciami, a na CD i w digitalu znajdą się ponadto utwory bonusowe: m.in niepublikowane wersje demo nagrań z płyty.