NEWS

Lenny Kravitz jakiego jeszcze nie widzieliście!

Ponadczasowy. Materiał wybuchowy. Romantyczny. Inspirujący. Jak inaczej scharakteryzować zapowiadany nowy album Lenny’ego Kravitza „Blue Electric Light”, który promuje singel „TK 421”?

Dwunasty, studyjny longplay Kravitza?  Tak, to już potwierdzona informacja. Mistrzostwo Lenny’ego w rock’n’rollu jest faktem od dawna znanym. Jako nieugięta siła twórcza – muzyk, pisarz, producent, aktor, autor, projektant – kontynuuje swoją globalną, dynamiczną obecnością w muzyce, sztuce i kulturze.

„Blue Electric Light” zapowiada się na pełen pasji zestaw utworów, który potwierdza to co powyżej; jest najnowszym dziełem człowieka, którego muzyka – nie wspominając o jego wyjątkowym stylu – nadal inspiruje miliony na całym świecie.

Na albumie, którego premiera ustalona została na 15 marca 2024 roku, Kravitz ponownie wciela się w rolę pisarza, producenta i multiinstrumentalisty; większość nagranych instrumentów to jego praca; jest również autorem muzyki i tekstów. W studiu wspierał go wieloletni przyjaciel – gitarzysta, Craig Ross.

Nowy singel „TK 421” to feeria dźwięków: ekstatyczne funkowe gitary, automatyczne syntezatory analogowe, chrypiący talkbox, taneczny beat, ogniste solo na saksofonie i sprytne ukłony w stronę „Boogie Nights” i „Star Wars”. Na koniec (a może na początek?!) rock’n’rollowe wzmocnienie swobodnego ducha utworu – wideo, w którym zobaczycie Kravitza jakiego nigdy go nie widzieliście! Nie ma sensu o tym pisać więcej.

Lenny Kravitz zdobył cztery nagrody GRAMMY® i sprzedał ponad 40 milionach egzemplarzy swoich płyt na całym świecie.  Niedawno był wyróżniony przez CFDA nagrodą „Fashion Icon Award” i dołączył do grona gwiazd w słynnym „Hollywood Walk of Fame”.
Nowy album – PREMIERA: 15 marca 2024 roku (przed-sprzedaż): TUTAJ
Płyta winylowa będzie dostępna, pierwszy raz w dyskografii artysty, jako podwójny album (2 LP)!