KONCERTYNEWS

Wargasm z nowym singlem z „Venom”

Londyński duet WARGASM powraca z kolejnym singlem – chwytliwym „Modern Love”. To kolejny przedsmak ich niecierpliwie wyczekiwanego debiutanckiego albumu „Venom”, który ukaże się już 27 października.

27 i 28 listopada grupa zaprasza na koncert w Warszawie!

Jak komentuje zespół: – Miłość to wojna. Współczesna miłość to wojna. Żyjemy w czasach, w których jesteśmy połączeni przewodami, sygnałami i satelitami, ale nigdy nie byliśmy od siebie bardziej oddaleni. Żyjemy w samotnych czasach. „Modern Love” to nasza odpowiedź na kruchość i pełną samookaleczeń naturę miłości XXI wieku. To nasz hymn obłąkanej miłości. Prawdziwy Britney moment na bazie Nine Inch Nails, otoczony inspirowanymi Deftones gitarami. Wszyscy się kochamy… dopóki nie przestajemy.

„Modern Love” zachowuje doskonałą równowagę pomiędzy ciężką muzykalnością a hipnotyzującymi hookami. Ponad grubym riffem Milkie Way ostrzega: „It’s modern love, and it’s war”. Od tego momentu piosenka powraca do radosnego szaleństwa, w którym duet nie ma sobie równych.

Utwór „Modern Love” jest następcą „Bang Ya Head” we współpracy z Fredem Durstem z Limp Bizkit. Singiel zgromadził już 296 tys. odtworzeń na Spotify i 108 tys. wyświetleń na YouTubie oraz zyskał szerokie uznanie krytyków. „KERRANG!” ochrzcił go „wybuchowym”, a mxdwn zauważył: „Ten utwór jest niezaprzeczalnym atakiem na wszystkie zmysły”.

„Bang Ya Head” to połączenie kontrolowanego chaosu WARGASM z szalonym wybuchem energii – idealna propozycja na rave. Utwór kończy się liryczną salwą pomiędzy Milkie Way a Fredem. Fred nalega: „Keep banging your head until you’re breaking your neck”, na co Milkie odpowiada mu: „You’re in the jungle punk!”, nawiązując do klasycznego utworu Bizkit „My Generation”.

W ubiegłym roku WARGASM supportował Limp Bizkit podczas trasy koncertowej. Ich współpraca była więc tylko kwestią czasu. To w pewnym sensie symboliczne przekazanie pałeczki – WARGASM ma szansę stać się nową, przekraczającą granice ikoną nu metalu.

Wcześniej duet wydał singiel „Do It So Good”. Utwór zgromadził już pół miliona odtworzeń. „Revolver” zwięźle podsumował go jako „ogniste wydawnictwo”. „Louder” nazwał piosenkę jednym z „najlepszych alt rockowych kawałków tygodnia”, chwaląc jej „hałaśliwe i zażarte” brzmienie. Siłę utworu bez wątpienia oddaje teledysk. Uwaga – sporo migających świateł!

WARGASM koncertował już z Enter Shikari i Limp Bizkit. Teraz wyrusza w kolejną trasę – poza własnymi koncertami, grupa występuje w ramach supportu przed Coreyem Taylorem (Slipknot), Royal Blood i Baby Metal.

W skład duetu WARGASM wchodzą niezwykle kreatywni Milkie Way i Sam Matlock. Ich muzyka przypomina orgię heavy metalu, elektroniki, rave’u, alternatywy i industrialu. Swoją wizję zaprezentowali nam już we wczesnych hitach, takich jak „Spit.”, „Rage All Over”, „Salma Hayek” i „Scratchcard Feeling”.

Zeszłoroczne wydawnictwo zgromadziło dotąd ponad 10 milionów streamów i sporo entuzjastycznych recenzji. Wśród fanów „EXPLICIT: THE MIXXXTAPE” znalazły się takie ikony jak Jonathan Davis (Korn) czy Fred Durst (Limp Bizkit). Duet gościł też na okładkach „Alternative Press” i „KERRANG!” oraz zdobył pierwszą w historii nagrodę New Noise Award podczas gali KERRANG! Awards.

Nadchodzący debiutancki album „Venom” zapowiada się na dawkę hipnotyzującej i nieprzewidywalnej ciężkiej muzyki. WARGASM czerpie inspirację z mieszanki lat 90., łącząc ją z wściekłością XXI wieku. „Do It So Good”, „Bang Ya Head” z Fredem Durstem i „Modern Love” to dopiero ostrzeżenie przez tym, co szykują.