FESTIWALNEWS

ATAN wystąpi na Ostrów Rock Festival 2024

Zbliżająca się, jesienna trasa z Riverside, to będzie czas kiedy zespół ATAN, w Polsce po raz pierwszy, pokaże pełnię swoich możliwości. Przyszły rok dla ATAN, zapowiada się równie interesujący.

Nowa płyta i występ na Ostrów Rock Festival, to w 2024 roku, dla zespołu motywy główne. ATAN jest pierwszym zespołem line upu 2024 festiwalu Ostrów Rock Festiva 2024.

ATAN – zespół prog-rock-metalowy z Londynu, założony w 2020 r. przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów. Nie jest łatwo w prosty sposób sklasyfikować muzykę ATAN, ponieważ zespół przynosi fascynującą mieszankę progresywnego rocka i metalu, w której często wykorzystywane są struktury polirytmiczne, z partiami z pogranicza soul, aż po djentowe riffy nisko nastrojonych gitar. Zespół łączy elementy progresywne i metalowe z dużą wszechstronnością i ciekawą barwą głosu wokalistki. ATAN to intrygujące harmonie wokalne, ciężkie riffy 7 i 8-strunowych gitar, melodyjne partie solowe oraz solidny groove sekcji rytmicznej.

Grupa zadebiutowała pod skrzydłami wytwórni Lynx Music albumem zatytułowanym „Ugly Monster”, który ukazał się 14 września 2022 roku. Następnie ukazał się drugi materiał studyjny, w postaci EP („Abnormal Load”), której wydaniem zajęła się Prog Metal Rock Promotion.

Rok 2024 ma być rokiem nowej płyty i kolejnych koncertów w całej Europie.

Atan zobaczymy na Ostrów Rock Festival w dniach 27-28 lipca 2024. Skład zespołu: Claudia Moscoso – vocals, Andrzej Czaplewski – guitars, Jerry Sadowski – drums, Marcin Palider – bass.