NEWS

Gary Moore: premiera reedycji 'Back To The Blues’ po raz pierwszy na winylu

W miniony piątek ukazało się wznowienie klasycznego albumu Gary’ego Moore’a pt. “Back To The Blues” na podwójnym, ciężkim winylu w rozkładanej okładce. Album dostępny jest także digitalnie, jak i na CD.

“Back To The Blues” był trzynastym solowym albumem Garyego Moore’a, na którym powrócił do grania tradycyjnego bluesa. Ta płyta nigdy nie ukazała się na winylu, dlatego nowe wydanie jest pierwszym takim wydarzeniem w historii. Wydanie winylowe i CD zawiera nowe teksty okładkowe napisane przez Dave’a Everley’ego oraz utwory dodatkowe: ‘Picture Of The Moon (Single Edit)’, ‘Cold Black Night (Live At VH1)’ i ‘Stormy Monday (Live At VH1)’.

Gary Moore zawładnął świat rocka i bluesa dzięki swoim wirtuozerskiej grze na gitarze oraz głębokiemu, soulowo-bluesowemu głosowi. Sławę przyniosły mu takie hity jak ‘Parisienne Walkways’ czy ‘Still Got the Blues’, a także gra w zespole Thin Lizzy. Dyskografia solowa Moore’a liczy ponad dwadzieścia albumów. W latach ‘80tych Gary Moore dołączył do najwyższej hierarchii rocka, ale odrzucił to co uważał za puste w muzyce i powrócił do muzyki swojego serca – blues’a. Paradoksalnie właśnie dzięki temu odniósł największy komercyjny sukces wydając albumy solowe w latach 90tych i dwutysięcznych.

Poza prowadzeniem własnych zespołów, w trakcie swojej solowej kariery Gary Moore grał koncerty i nagrywał albumy z takimi artystami jak George Harrison, Jack Bruce, Ginger Baker, Greg Lake, BB King, Albert King, Albert Collins i wielu innych. Dzięki mieszaniu w swojej muzyce tego co najlepsze z rocka i bluesa stał się najbardziej wpływowym artystą Irlandii. Uważany jest za jednego z najlepszych gitarzystów świata i uhonorowany został zarówno przez markę Gibson, jak i Fender tworząc sygnowane przez niego modele gitar.

Zmówienia “Back To The Blues”: gary-moore.lnk.to/backtotheblues.

“Back To The Blues” lista utworów:

1. Enough Of The Blues
2. You Upset Me Baby
3. Cold Black Night
4. Stormy Monday
5. Ain’t Got You
6. Picture Of The Moon
7. Looking Back
8. The Prophet
9. How Many Lies
10. Drowning In Tears

Bonus Material:
11. Picture Of The Moon (Single Edit)
12. Cold Black Night (Live At VH1)
13. Stormy Monday (Live At VH1)

Zmówienia i streaming: https://gary-moore.lnk.to/backtothebluesPR