NEWS

Debiutancki album Leony Lewis na podwójnym winylu

Wydana w 2007 roku płyta „Spirit” Leona Lewis przez wiele lat była niedostępna na winylu. W dniu dzisiejszym do sklepów specjalna edycja na dwóch krążkach w kolorze złotym.

W 2006 roku wzięła udział w brytyjskiej edycji programu X Factor, a jeszcze przed zwycięskim wieczorem Simon Cowell powiedział „niewykluczone, że mamy do czynienia z następczynią Whitney Houston”. W grudniu 2006 roku, krótko po wygranej w programie ukazał się jej świąteczny singiel „A Moment Like This”, który dotarł na szczyt UK Charts. Piosenkę ściągnęło ponad 50 tysięcy fanów w przeciągu zaledwie 30 minut. Leona nagle stała się najlepiej sprzedająca się debiutantką w historii, porównywano ją do Houston i Mariah Carey.

Jej album „Spirit” dowodzi, że Leona ma swoje własne, niepowtarzalne brzmienie. Na albumie znalazł się mega przebój „Bleeding Love”, który był #1 w Wielkiej Brytanii. Materiał na płytę nagrywany był w Atlancie, Miami i Los Angeles pod czułym okiem producentów Steve’a Maca, Dallasa Austina, Soulshock & Carlin, Jam & Lewis i Waltera Afanasieffa. Nad płytą pracowali także Simon Cowell oraz Clive Davis. W pierwszym tygodniu sprzedano blisko 920 tysięcy egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii, bijąc przy tym ustanowiony przez zespół Arctic Monkeys rekord.