NEWS

Marvel Music i Hollywood Records prezentują ścieżkę dźwiękową z filmu „The Marvels”

Kompozytorką muzyki jest laureatka Emmy – Laura Karpman. Skomponowana przez nagrodzoną statuetką Emmy Laurę Karpman ścieżka dźwiękowa z filmu „The Marvels” jest już dostępna na Spotify, Apple Music, Amazon Music, YouTube Music i innych platformach streamingowych. „The Marvels” zadebiutowało na większości rynków, w tym w Polsce i USA, w miniony piątek 10 listopada.
– „The Marvels” to najbardziej epicka ścieżka dźwiękowa, jaką kiedykolwiek stworzyłam. Jestem dumna, że mogłam ożywić tę niezwykłą drużynę superbohaterek unikatowymi dźwiękami przestrzeni kosmicznej, instrumentów perkusyjnych, orkiestry i ludzkiego głosu – mówi o swoich kompozycjach Laura Karpman.
Oprócz podstawowej ścieżki dźwiękowej w serwisach streamingowych pojawiła się także zremiksowana przez Lofi Girl i Thaehana wersja lo-fi motywu przewodniego filmu – „Higher. Further. Faster. Together”. To pierwsza taka sytuacja w historii, kiedy temat produkcji Marvel Studios doczekał się odsłony w tej stylistyce. Znana ze swojego relaksacyjnego wpływu, nostalgii i głębokiej kontemplacji muzyka lo-fi nadaje tej kompozycji nowego, odświeżającego wymiaru. Zobaczcie animację przygotowaną z myślą o remiksie „Higher. Further. Faster. Together”.

Karpman tworzy potężne, oddziałujące na wyobraźnię ścieżki dźwiękowe, które wykraczają poza granice opowieści. Jej nagradzana muzyka komponowana z myślą o filmach, telewizji, teatrze, mediach interaktywnych i występach na żywo, niesie ze sobą odważnego, twórczego I świeżego ducha. Artystka współpracowała z najbardziej kreatywnymi twórcami filmowymi naszych czasów, takimi jak Misha Green, Steven Spielberg, Alex Gibney, Kasi Lemmons, Rory Kennedy, Sam Pollard and Laura Nix, plus Eleanor, Francis Ford czy Sofia Coppola. Pięciokrotnie nagrodzona Emmy artystka ma na koncie takie dzieła jak muzyka do przebojowego serial HBO „Kraina Lovecrafta”, nominowanego w 2020 r. do Oscara dokumentu „Walk Run Cha-Cha”, serii dokumentalnej Discovery „Why We Hate”, zrealizowanych przez Marvel Studios dla Disney+ seriali „What If…?” oraz „Ms. Marvel”, za który otrzymała niedawno dwie nominacje do Emmy. Poza „The Marvels” Laura Karpman skomponowała muzykę także do innego tegorocznego filmu – zapowiadanego na grudzień „American Fiction”.

O „The Marvels”:
Carol Danvers, znana bardziej jako Kapitan Marvel, odzyskała od despotycznych Kree swoją tożsamość i zemściła się na Najwyższej Inteligencji. Nieplanowane konsekwencje sprawiły jednak, że Carol musi wziąć na swoje barki ciężar utrzymania ładu w niestabilnym wszechświecie. Kiedy wykonując swoje obowiązki, przekracza kosmiczny portal związany z rasą Kree, jej moce zostają splecione z nadludzkimi zdolnościami jej największej fanki, mieszkającej w Jersey City Kamali Khan, czyli Ms. Marvel, a także siostrzenicy Carol, służącej aktualnie na S.Z.A.B.L.I. astronautki Moniki Rambeau. To niezwykłe trio musi połączyć siły i nauczyć się współpracować, by ocalić wszechświat jako The Marvels.

W obsadzie „The Marvels” znaleźli się Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani, Zawe Ashton, Gary Lewis, Seo-Jun Park, Zenobia Shroff, Mohan Kapur, Saagar Shaikh i Samuel L. Jackson. Za kamerą stanęła Nia DaCosta, producentem jest Kevin Feige, natomiast producentami wykonawczymi – D’Esposito, Victoria Alonso, Mary Livanos, Jonathan Schwartz i Matthew Jenkins. Autorami scenariusza są Nia DaCosta oraz Megan McDonnell i Elissa Karasik.