NEWS

Sia i Kylie Minogue łączą siły w przebojowym”Dance Alone”

Ikona światowego popu, Sia, zapowiada pierwszy solowy album od ośmiu lat. Płyta zatytułowana “Reasonable Woman” ukaże się 3 maja 2024 roku. Gościnnie pojawią się Kylie Minogue, Chaka Khan, Paris Hilton, Tierra Whack, Labrinth, Kaliii i Jimmy Jolliff.

Z ogłoszeniem premiery, Sia podzieliła się nowym utworem – niezaprzeczalnym przebojem “Dance Alone“, stworzonym z inną światową królową popu i tegoroczną laureatką Grammy, Kylie Minogue.
Artystki wcześniej współpracowały przy albumie Kylie Kiss Me Once”. Dziesięć lat później ponownie połączyły siły, aby stworzyć błogą popową perfekcję.
Sia to jedyna w swoim rodzaju artystka z imponującą karierą. Przeszła drogę od rozchwytywanej indiepopowej wokalistki do statusu popowej supergwiazdy światowego formatu. Co więcej, pisze i produkuje muzykę dla wielu innych najbardziej kultowych gwiazd naszych czasów, pozostając królową streamingu (6 hitów w “Klubie Miliarderów” na Spotify). Jednocześnie konsekwentnie pielęgnuję swoją artystyczną wizję.
Trudno wyobrazić sobie wykonawcę robiącego jedną z tych rzeczy, a co dopiero wszystkie na raz.

Trajektoria kariery Sii sama w sobie jest fenomenem. Od śpiewania z Zero 7 przez ścieżkę dźwiękową do finałowej sceny ukochanego serialu HBO “Sześć stóp pod ziemią”, po pisanie, współtworzenie i występowanie w piosenkach dla innych artystów, w tym Rihanny, Davida Guetty i Flo Ridy.  (Należy zauważyć, że wszyscy ci artyści mieli ogromne, przebojowe hity we współpracy z Sią).
Jej piosenka “Chandelier” z nominowanego do nagrody Grammy albumu “1000 Forms Of Fear” z 2014 roku nie tylko zmieniła sposób, w jaki brzmi muzyka pop, ale także zrewolucjonizowała sztukę teledysku dzięki przełomowemu klipowi z udziałem Maddie Ziegler. Kolejne światowe przeboje pojawiały się szybko: “Elastic Heart”, “Big Girls Cry”, “Alive”, “Together”, “Dusk ‘Til Dawn” z Zaynem i “Cheap Thrills” – numer jeden Billboardu przez 8 tygodni z rzędu.
Ponad 50 miliardów streamów audio mówi samo za siebie. Z jej płyty “Christmas” z 2017 roku pochodzi jedna z 10 najczęściej odtwarzanych świątecznych piosenek wszechczasów. W 2021 roku Sia wyreżyserowała swój pierwszy film fabularny zatytułowany “Music”, a w 2022 roku piosenka z wydanego w 2016 roku albumu “This Is Acting” – “Unstoppable” – stała się viralową sensacją i 7 lat po przemierze ponownie trafiła na listy przebojów oraz przekroczyła miliard odsłuchów na Spotify.
Jednocześnie Sia współtworzyła piosenki dla światowych artystów, takich jak Miley Cyrus, Diljit i nie tylko.
Teraz przyszedł czas na “Reasonable Woman”, pierwszy właściwy album Sii od 2016 roku. Poza gościnnym udziałem wokalistów, płyta została stworzona z niesamowitymi współpracownikami, producentami, współautorami, inżynierami, jak: Jesse Shatkin, Greg Kurstin, benny blanco, Jim-E Stack, Rosalía, bülow, Mark “Spike” Stent i nie tylko.
Lista utworów “Reasonable Woman”:1. Little Wing
2. Immortal Queen (feat. Chaka Khan)
3. Dance Alone (Sia and Kylie Minogue)
4. I Had A Heart
5. Gimme Love
6. Nowhere To Be
7. Towards The Sun
8. Incredible (feat. Labrinth)
9. Champion (feat. Tierra Whack, Kaliii, Jimmy Jolliff)
10. I Forgive You
11. Wanna Be Known
12. One Night
13. Fame Won’t Love You (feat. Paris Hilton)
14. Go On
15. Rock and Balloon