NEWS

Alfie Templeman zapowiada album “Radiosoul”!

Alfie Templeman zapowiada album „Radiosoul”! Mieszkający w Londynie multiinstrumentalista, autor tekstów, producent i wykonawca Alfie Templeman zapowiedział swój drugi album. Krążek zatytułowany „Radiosoul” ukaże się 7 czerwca.
Posłuchaj „Radiosoul”: https://www.youtube.com/watch?v=iw-AQZo_R5s
Zapowiedź albumu poprzedziła premiera fantastycznego singla „Eyes Wide Shut” – świetnie przyjętego utworu, który został doceniony przez BBC Radio 1, pojawił się na 27 playlistach Spotify New Music Friday i 47 Apple New Music Daily na całym świecie i zapoczątkował nową erę Alfiego Templemana. Dziś muzyk podzielił się kolejnym nowym utworem, który tak jak nadchodzący album, nosi tytuł „Radiosoul”.
Drugi album Templemana to zestaw utworów prezentujących jego nowy, odważny acid-popowy kierunek. Na płycie Alfiemu towarzyszą Nile Rodgers, Dan Carey, Karma Kid, Oscar Scheller, Will Bloomfield, Justin Young, Josh Scarbrow i Charlie J Perry. “Radiosoul” prezentuje Alfiego jako niezwykle utalentowanego autora tekstów, który odkrywa swoje możliwości.
Templeman mówi: _W lutym 2023 roku pojechałem do USA i na nowo zakochałem się w nagrywaniu muzyki. Odwiedziłem Nile’a Rodgersa w Miami i Oscara Schellera w Los Angeles, po czym wróciłem i spędziłem czas z grupą niesamowitych producentów w południowym Londynie: Charliem Perrym, Karma Kidem, Danem Careyem, Willem Bloomfieldem i Joshem Scarbrowem. W ciągu najbliższych 5 miesięcy wspólnie nagraliśmy album. Wracałem do domu i tworzyłem piosenki czerpiąc z pomysłów, które miałem od 2017 roku. Potem spotykaliśmy się, by wspólnie pracować nad utworami. Ta energia ekscytacji, gdy nie wiesz, co będzie dalej, została uchwycona. Każda piosenka celowo różni się od poprzedniej. Chodzi o chwile – dziwne, cudowne, wielkie, jasne, ciche, surowe i refleksyjne. Kiedy zaczynałem tworzyć, najbardziej ekscytowało mnie wykorzystywanie muzyki jako sposobu dokumentowania mojego życia. Każda EPka była jak wpis w pamiętniku i w kilku piosenkach podsumowywała ostatnie pół roku mojego życia. Ten album mi to przypomina, ale jest to spojrzenie wstecz na całe moje życie – album opowiada o ukończeniu 20. roku życia, wejściu w nową dekadę. Wreszcie czuję się trochę pewniej w walce z ciemnością, która wraca od czasu do czasu. _
Utwór „Radiosoul” został napisany przez Templemana, gdy szukał wytchnienia od mediów społecznościowych. Templeman mówi: _„Radiosoul” opowiada o tym, jak wpływają na nas media społecznościowe. Ludzie dokładają wszelkich starań, aby ukryć swoje niedoskonałości i poddają się wielkiej iluzji. Myślę, że ta piosenka po prostu pomaga mi zaakceptować małe niedoskonałości bycia człowiekiem. Chciałem, żeby działała jak ciepły uścisk. Możesz na chwilę odejść od telefonu i pozbyć się bólu głowy. To jak powiew świeżego powietrza._
Lista utworów:
1. Radiosoul
2. Eyes Wide Shut
3. This Is Just The Beginning
4. Vultures
5. Drag
6. Hello Lonely
7. Just A Dance ft. Nile Rodgers
8. Submarine
9. Beckham
10. Switch
11. Run To Tomorrow