NEWS

Zobaczcie jedyny koncert Pliniego w Polsce!

[image: tmp65f1769846b461.png] Australijczyk, który znalazł złoty środek między prog metalem a fusion, pojawi się 11 sierpnia w Krakowie. W roli rozgrzewacza zagra Night Verses.
Pliniego doceniają i gitarowi nerdzi, i bogowie instrumentu ze Stevem Vaiem czy Martym Friedmanem na czele. Dlaczego? Artysta z Sydney ponadprzeciętnie łączy zwiewność jazzu fusion z progresywnymi połamańcami i kojącymi melodiami. Właśnie z tego powodu musicie go zobaczyć!
Bilety na to wydarzenie trafią do sprzedaży 15 marca (11:00) na: www.knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
PLINI (Australia) progressive metal, jazz fussion, progressive rock “Perfekcja jest niedorzeczna” – mówił w jednym z wywiadów Plini i chyba miał rację, bo tylko on sam wie, ile czasu i pracy musiał włożyć w pełne opanowanie swojego stylu. Zarówno od strony technicznej, jak i, nazwijmy to, emocjonalnej. Wysiłek się opłacił, ponieważ australijski artysta to dziś jedna z gorętszych postaci na rynku gitarowej wirtuozerii – w dużej mierze dlatego, że nie zaprzedał duszy na rzecz wyciskania najbardziej wymyślnych solówek od góry do dołu. Muzyk niejednokrotnie podkreślał niebagatelną rolę melodii w swojej twórczości i widać, że nie była to czcza gadanina. W złożonych i wielowątkowych utworach Pliniego techniczne zagrywki idealnie współgrają z jazzowym wyczuciem zagrywek na ledwie kilka dźwięków. Do tego artysta z Antypodów nie odcina kuponów od czasów, których nie pamięta, nie idzie w oldschool. Jego podejście to prog metalowo-rockowo-jazzowej materii jest oparte na maksymalnym “tu i teraz”. Pewnie dlatego w gitarowym światku kochają go właściwie wszyscy.
NIGHT VERSES (USA) progressive metal, post-hardcore, math rock Night Verses, podobnie jak Plini, również stawiają na maksimum współczesności i również wychodzą na tym świetnie. Punktem wyjścia w twórczości Amerykanów jest oczywiście prog metal, ale zamiast zamykać się w tej klatce, artyści traktują go jak poligon do testowania różnych rzeczy, często wziętych z innej orbity gatunkowej. Piosenkową materię wypełniają tu liczne aluzje do powracającego ostatnimi czasy alt-metalu. Nietypowe sygnatury czasowe i wieczne rozedgranie muzyki gwarantują liczne odjazdy w math rock. Z kolei całą emocjonalną podbudowę gwarantują liczne loty w przestrzeń post-hardcore’u, przez co Night Verses wydaje się bytem kompletnym. Przekonajcie sie o tym na własne oczy!
Kiedy: 11 sierpnia (niedziela) 2024 Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12 Bilety: 89/99 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu Organizator: Knock Out Productions Bilety będą dostępne od 15 marca (11:00) na: Sklep Knock Out (druki kolekcjonerskie)