NEWS

UNDEROATH wystąpią w Warszawie

UNDERØATH z każdym kolejnym albumem na nowo odkrywają równowagę pomiędzy chaosem i harmonią. Ich kompozycje, powstałe pod wpływem twórczego napięcia, stają się swoistymi hymnami. Co więcej, nawet gdy zespół niekiedy spala się w procesie twórczym, pulsująca energia łączy się w ciekawy efekt, który ma ogromny wydźwięk wśród milionów słuchaczy.
 
 
Za każdym razem, gdy mają możliwość by zrobić coś dobrego, Underøath starają się rzucić sobie wyzwanie, z odpowiednią do tego postawą i uczciwością. Ich dwa złote albumy i trzy nominacje do nagrody Grammy stanowią wyraźne zaprzeczenie ideologii kompromisu komercyjnego. Portfolio Underøath wykorzystuje hałas, agresję oraz atmosferę z taką samą umiejętnością jak robią to z linią melodyczną. Kombinacja ciężkiego brzmienia i zadziorności zawarta na „Define the Great Line” sprawia, że jest to jedyna płyta tego typu, która zadebiutowała na 2. miejscu listy Billboard 200.
 
 
Ich pasja i moc są niezaprzeczalne zarówno na trasach koncertowych z takimi zespołami jak: Alice In Chains czy Bring Me The Horizon, jak i na kameralnych występach czy redefiniujących gatunek koncertach z cyklu ‘Vans Warped Tour’.
 
 
Płyta „Erase Me” (2018) ponownie przedstawiła światu Underøath za pomocą prostych riffów i melodii. Jest to podnoszący na duchu album, nie pozbawiony konfesyjnej desperacji, która napędza ich piosenki. Zespół określił album „Voyeurist” (2022) jako „przemoc w wysokiej rozdzielczości”. Znalazł się także wśród 25 najlepszych albumów 2022 roku, obok takich wydawnictw jak: Slipknot, Ghost i Meshuggah, Revolver nazwał go „genialnie nieskrępowanym”.
 
 
Ich brzmienie, cechujące się wrażliwością połączoną z ekscytującą siłą i filmową lekkością, można również usłyszeć w kolejnych pokoleniach zespołów, które podążały wytoczonymi przez nich ścieżkami. Jednak Underøath odmawia siedzenia w miejscu. Prowokująca i inspirująca muzyczna misja „LET GO” rozpoczyna dla zespołu nową erę.
Chodząc po cienkiej linie pomiędzy wciągającą dostępnością a izolacjonistyczną odmiennością, zespół Underøath jest mistrzem przestrzeni między potężnymi refrenami a wybiegającą w przyszłość ciężkością, zarówno na nagraniach, jak i na scenie.
 
 
UNDEROATH 12.06.2024 – WARSZAWA – Klub Proxima
BILETY W SPRZEDAŻY OD 28 MARCA NA LIVENATION.PL
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w środę, 27 marca o godz. 10:00 Sprzedaż ogólna rozpocznie się w czwartek, 28 marca na LiveNation.pl o godz. 10:0)