NEWS

Chris Rea: „Stony Road” po raz pierwszy na winylu!

„Stony Road”, ponadczasowy album, pierwotnie wydany w 2002 roku, został zremasterowany i pierwszy raz ukazuje się w formacie winylowym. 180-gramowy pomarańczowy podwójny winyl to gratka dla audiofilów i kolekcjonerów.
„Stony Road” jest melodyjnym arcydziełem składającym się z charakterystycznego, chropawego wokalu Rei i pełnych uczucia gitarowych riffów, które wciągają każdego słuchacza. Harmonijna mieszanka bluesa, rocka oraz folku i odzwierciedla eklektyczną muzyczną osobowość artysty. Utwór tytułowy „Stony Road” zapada w pamięć tekstom i bluesowej instrumentacji, podczas gdy utwory takie jak „Changing Times” i „Dancing My Blues Away” emanują zaraźliwą energią i rytmem. Każda nuta jest częścią żywego obrazu, namalowanego przez artystę.
Chris Rea to wyjątkowa postać w świecie muzyki bluesowej i rockowej. Podczas trwającej ponad cztery dekady kariery sprzedał w sumie 30 milionów płyt. Poza zdolnościami muzycznymi Rea jest wszechstronnym talentem, parającym się sztuką jako malarz i filmowiec. Jest także miłośnikiem samochodów. Jego debiutancki album „Whatever Happened To Benny Santini” wystrzelił go w światła reflektorów dzięki przebojowemu singlowi „Fool (If You Think It’s Over)”. Kolejne płyty zostały ciepło przyjęte przez krytyków. Pokora i autentyczność Rei zjednały mu sympatię fanów, którzy doceniają nie tylko jego urzekające melodie, ale także jego osobowość.
Album „Stony Road” na dwóch płytach winylowych ukaże się 7 czerwca.

LP 1
A:
1. Changing Times
2. Easy Rider
3. Stony Road

B:
4. Dancing The Blues Away
5. Burning Feet
6. Mississippi 2

LP 2
A:
7. Slow Dance
8. When The Good Lord Talked To Jesus
9. Heading For The City

B:
10. So Lonely
11. Someday My Peace Will Come
12. The Hustler
13. Diamond