NEWS

Chris Slade Timeline – nowa płyta jeszcze w tym roku!

Wspaniałe wieści z obozu Chris Slade Timeline. Kanadyjska firma płytowa BraveWords Records ogłosiła podpisanie kontraktu płytowego z zespołem byłego perkusisty AC/DC – Chrisem Sladem. Pierwszy album pod szyldem Chris Slade Timeline ukaże się jeszcze w tym roku.

Metal” Tim Henderson z BraveWords Records o podpisaniu kontraktu*: „Legendarny Chris Slade nadal nas zadziwia, jest jak piorun, ponieważ na nowo wynajduje świat rocka z unikalną, progresywną, orkiestrową wizją o intensywnej sile. Mówiąc prościej, ten perkusista wciąż wpływa na muzyczny biznes, mimo, że ma na karku prawie 60 lat niezwykłej kariery muzycznej.”
 
Chris Slade założył zespół The Chris Slade Timeline, aby uczcić ponad 50 lat pracy profesjonalnego rockowego perkusisty. Do projektu zatrudnił fenomenalnych wokalistów: Steve’a Glasscocka i Paula “Buna” Davisa, a także gitarzystę Jamesa Cornforda, klawiszowca i gitarzystę Michaela J. Clarka oraz basistę Andy’ego Crosby’ego. To zdecydowanie zespół, z którym należy się liczyć. Płyta będzie zawierać przegląd utworów z dyskografii Artystów, z którymi w przeszłości współpracował Chris Slade: Tom Jones, Manfred Mann’s Earthband, Uriah Heep, The Firm, ASIA, MSG, David Gilmour, Gary Moore oraz AC/DC. Spodziewać możemy się także kilku niespodzianek.
 

Chris Slade komentuje*: „Po tylu latach nagrywania i grania z największymi rockowymi muzykami jak Tom Jones, Manfred Mann’s Earthband, Gary Moore, Gary Numan, Denny Laine, Jimmy Page, Paul Rodgers, David Gilmour, Uriah Heep, Asia i oczywiście AC/DC, jestem zachwycony dołączeniem do BraveWords Records, aby wydać nasz nowy album The Chris Slade Timeline z całkowicie oryginalnymi nowymi utworami i niektórymi z naszych ulubionych coverów. Mam nadzieję, że posłuchacie i będzie się cieszyć najnowszą ofertą muzyki, która kierowana jest dla wszystkich fanów Timeline i fanów mojej dotychczasowej kariery muzycznej.” 

Muzyczną karierę rozpoczął w wieku szesnastu lat występując z Tomem Jonesem. W trakcie kolejnych pięćdziesięciu lat koncertował m.in. z: Jimmy’m Page’m (Led Zeppelin), Davidem Gilmour’em (Pink Floyd) i Olivią Newton-John. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą takie światowe hity jak „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. W kwietniu 2024 roku na czterech koncertach w Polsce wystąpi ze swoim zespołem legendarny perkusista – *Chris Slade*!

*Art Muza *
*przedstawia:*
*THE CHRIS SLADE TIMELINE*
04.04.2024, 19.00 – Katowice – Kinoteatr Rialto
05.04.2024, 19.00 – Warszawa – Proxima
06.04.2024, 19.00 – Bydgoszcz – Kuźnia
07.04.2024, 19.00 – Poznań – Blue Note

*Bilety w przedsprzedaży: *
179 zł, w dniu koncertu 199 zł
eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, RockSerwis.pl