NEWS

Znamy gościa specjalnego koncertów The Robert Cray Band w Polsce! Wyjątkowy duet Porter/Karczewska zaprezentuje na żywo nowy album nagrodzony Fryderykiem

Laureaci Fryderyków 2024 w kategorii Album Roku Blues będą gośćmi Roberta Craya 21 maja w krakowskim Studio, 22 maja gdańskim Teatrze Szekspirowskim i 23 maja w stołecznej Progresji.

W piosenkach nie szczędzą goryczy, pociągają ich przede wszystkim ciemne strony życia. To naturalne, że drogi Johna Portera i Agaty Karczewskiej musiały się spleść – songwriterski duet promuje płytę “On the Wrong Planet”.

Bilety są nadal dostępne na: Knock Out Music Store, w sieci eBilet (miejsca siedzące) oraz B90 (tylko Gdańsk).

THE ROBERT CRAY BAND (USA) blues:
Robert Cray to kompozytor, który może zadowolić każdego, bo jego podejście do bluesa jest wielowymiarowe i dalekie od schematów. Można złapać u niego oczywiście wymaganą w gatunku gorycz, ale stonowaną subtelną melancholią. Do tego dochodzi zupełnie niewymuszony pierwiastek przebojowości, dzięki któremu te niekoniecznie wesołe piosenki i tak stają się gotowym materiałem do wzmożonego nucenia. A żeby spiąć pakiet umiejętności amerykańskiego artysty w klamrę dodajmy słuszną porcję rockowej dynamiki oraz jak zawsze katartyczne brzmienie amerykańskiego soulu i gotowe – tak Cray zbudował sobie pomnik. Nic więc dziwnego, że przy takim sztafażu stylistycznym zdążył zgarnąć pięć statuetek w Grammy, a oprócz twórczości solowej nazbierać wiele imponujących wpisów w muzycznym CV – począwszy od współpracy z B.B. Kingiem czy Tiną Turner aż po działania z Ericiem Claptonem oraz Chuckiem Berrym. W ciągu pięćdziesięciu lat działalności wypracował swój styl do perfekcji, więc nie przegapcie okazji i zobaczcie go na polskich koncertach.

PORTER/KARCZEWSKA (Polska) alternative country:
Tytuł ich płyty sugeruje, że znaleźli się na złej planecie, co samo w sobie pokazuje, że nie mamy do czynienia z beztroską przejażdżką. Porter i Karczewska to duet, który prędko znalazł wspólną chemię, ale czy to kogoś dziwi? On – szukający wszystkiego, co mroczne w polskiej alternatywie już od lat 70. Ona – nominowana do Fryderyka, wyspecjalizowana w kąśliwym i cynicznym folku, country oraz bluesie. Zawartość “On the Wrong Planet” dowodzi, że dobrze się dobrali. Ich sunące przy gruncie i napędzane pesymizmem alternatywne country wpada w ucho, jak i każe zastanowić się nad tym, co siedzi nam w głowach, gdy wracamy do nieprzyjemnych wspomnień. Na żywo te ponure songi działają ze zdwojoną mocą!

Kiedy: 21 maja (wtorek) 2024
Gdzie: Kraków @ Klub Studio, ul. Witolda Budryka 4
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Flying Art Events
 
Kiedy: 22 maja (środa) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90
 
Kiedy: 23 maja (czwartek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 159-249 zł – przedsprzedaż, 170-270 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions & Flying Art Events