FESTIWALNEWSPOLECANEPOLECANE NEWSWYDARZENIA

Moleskin Fest vol. 2 odbędzie się w Katowicach!

Moleskin Fest, czyli festiwal organizowany przez grupę Moleskin odbędzie się już 17 listopada 2024 w katowickim Piątym Domu.

Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów ciężkiego grania, ale nie tylko. Na scenie wystąpi wiele znakomitych zespołów, których słuchanie na żywo to czysta przyjemność.

Na Moleskin Fest vol. 2 wystąpią:

Pro-Pain – hardcore / metal – Nowy Jork (USA)

Nowojorskiego kwartetu Pro-Pain nie trzeba nikomu przedstawiać. Od czasu ich pionierskiego debiutanckiego albumu Foul Taste Of Freedom, który był nominowany do wielu nagród na początku lat 90-tych, zespół wokalisty i basisty Gary’ego Meskila zyskał sympatię i szacunek niezliczonych fanów na całym świecie i słusznie jest uważany za prawdziwą legendę hardcore metalu. Piętnaste studyjne nagranie Voice Of Rebellion to powrót zespołu do dawnej formy. Meskil i spółka od zawsze byli kimś innymi niż ulubieńcami publiczności. Od czasu ich debiutu Foul Taste Of Freedom (1992), późniejszego The Truth Hurts (1994), który wcale nie okazał się łagodniejszy, oraz międzynarodowego przełomu Contents Under Pressure (1996), który wyniósł zespół na pozycję headlinera na legendarnym Dynamo Open Air w Eindhoven w Holandii, Pro-Pain nadal otwarcie konfrontuje się z zadowolonymi z siebie przdstawicielami władzy. Mózg zespołu Gary Meskil jest idealistą, zarówno pod względem muzycznym, jak i politycznym, który kontynuował swoją bezkompromisową postawę na kolejnych wyrazistych wydawnictwach, takich jak Pro-Pain (1998), Act Of God (1999), Round 6 (2000), Fistful Of Hate (2004), Absolute Power (2010), Straight To The Dome (2012) i The Final Revolution (2013).

The Materia – djent / metalcore – Szczecinek

Pochodząca ze Szczecinka Materia powstała w 2008 roku z inicjatywy braci Michała i Tadeusza Piesiaka oraz Jakuba Marciniaka. Główne role w ich muzyce grają metalcore, nu-metal, thrash, djent, ale zespół nie ogranicza się do tych wpływów. Na początku 2009 roku wydali demo Vandals, którym od razu zyskali dużą popularność; wkrótce potem grupa zaczęła intensywnie koncertować w całej Polsce i wygrywać przeglądy dla młodych kapel. Po ponad piętnastu latach działalności Materia ma na koncie koncerty na niektórych spośród najbardziej znaczących festiwali metalowych na świecie – Wacken Open Air, MetalBlaście w Kairze, Euroblaście w Kolonii. Trzykrotnie odwiedzili też polski Woodstock, a w 2021 zagrali na Brutal Assault.

Drown My Day – deathcore – Kraków

Zespół został założony na początku 2006 roku w Krakowie. Drown My Day w swojej muzyce sprawnie łączy elementy nowoczesnego death metalu z metalcore’ową rytmiką jednocześnie starając się uciekać od przypisywania do jednej konkretnej łatki muzycznej.

bHP – nu metal – Warszawa

.bHP to ”wpierdologenna” załoga z Warszawy, reprezentująca najlepsze wydanie Nu Metalowego 00’s’owego klimatu! Grupa chociaż ma dopiero na koncie jeden debiutancki album wydany w 2022, kosmicznie szybko wyskoczyła z ”podziemia” i trafiła na wysoki pułap naszej rodzimej sceny. Koncerty na Pol’and’Rock’u, S.D.L’u, MateriiFest czy Brytyjskim Bloodstocku to tylko nieliczne sukcesy tej kapeli.

Moleskin – metal / hardcore / groove – Sosnowiec

Grupa powstała w 2016 roku w Sosnowcu i zrzesza byłych lub obecnych muzyków takich składów jak: Loa Karma, Across the Shade oraz Clinica Muerte. „Wrednoczas”, który został zarejestrowany i wyprodukowany przez Tomasza ”Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z zespołami: Coma, Decapitated czy Frontside, wzbogaci dotychczasową dyskografię zespołu, która składa się z EP-ki „W błocie” (2018) oraz singli „Niosę pochodnię” (2018), „Uczę czołgać się” (2019) i „Czas rozliczenia” (2021). Styl muzyczny grupy ewoluował przez lata, początkowo oscylując w obrębie metalcore i groove metal, by w późniejszym okresie skręcić w kierunku metalu alternatywnego, eksponującego melodyjność oraz przywiązanie do nowej fali.